Cudu nie było, Lech Poznań mistrzem Polski!

Mimo iż Legia Warszawa pokonała Górnik Zabrze 2:0, to nie wystarczyło, by zdobyć mistrza Polski. Lech Poznań zremisował 0:0 z Wisłą Kraków, co wystarczyło do zdobycia mistrzostwa Polski 2014/15.

Legia Warszawa, by zdobyć po raz trzeci mistrzostwo potrzebowała cudu, czyli swojej wygranej i zwycięstwa Wisły w Poznaniu. Od samego początku stołeczni ruszyli z atakiem, co zaowocowało golem Michała Kucharczyka już w 15′ minucie. Bramka nieco uspokoiła spotkanie, a Legioniści zaczęli wyczuwać iż realizują postawione zadania przez trenera na to spotkanie. W 56′ minucie znowu błysnął akcją Kucharczyk, a po jego wrzutce, po sporym zamieszaniu piłkę do własnej siatki wpakował Mariusz Magiera.

Piłkarze Legii czekali do ogłoszenia wyniku w Poznaniu. Tam mecz był wyrównany i zremisował 0:0, co dało mistrzostwo Lechowi.

Legia Warszawa – Górnik Zabrze 2:0 (1:0)
1:0 – Michał Kucharczyk 15′
2:0 – Mariusz Magiera (sam.) 56′

Lech Poznań – Wisła Kraków 0:0