Cracovia w rewelacyjnej formie pokonuje Lechię

W ostatnim spotkaniu w ramach 16. Kolejki Ekstraklasy rewelacja obecnych rozgrywek Cracovia Kraków podejmowała przy ulicy Kałuży Lechię Gdańsk. Faworytem tego pojedynku byli gospodarze i to oni zdobyli trzy punkty.

Już na samym początku w pierwszej akcji ofensywnej Cracovia miała doskonałą sytuację, lecz Erik Jendrisek minimalnie przestrzelił. W 6. Minucie brzydkie zachowanie Michała Maka i sędzia nie wahał się i pokazał młodemu zawodnikowi czerwoną kartkę. W 21. Minucie świetną okazję do zdobycia bramki miał Miroslav Ćovilo, ale jego strzał sparował na rzut rożny Marko Marić. Lechia Gdańsk w osłabieniu nie była w stanie stworzyć żadnej dogodnej akcji. Natomiast „Pasy” co chwilę atakowały, jednak najczęściej piłka wędrowała tylko do dwudziestego metra Lechii Gdańsk. Pod koniec pierwszej części Mateusz Cetnarski prostopadłym podaniem wypuścił na akcje sam na sam Erika Jendriska, ale ten nie trafił nawet w światło bramki. Obie jedenastki większą uwagę zwracają na walkę wręcz.

W drugiej połowie oglądaliśmy tylko jedną drużynę, mianowicie Cracovię. W 59. Minucie genialne podanie wykonał Marcin Budziński do Erika Jendriska, a ten mocno uderzył na bramkę. Golkiper Lechii jedynie wybił futbolówkę przed siebie, a Łotysz Deniss Rakels trafił do siatki. Kilka minut później do groźnej sytuacji doprowadzili gdańszczanie, ale Grzegorz Sandomierski był na posterunku. W 70. minucie na 2:0 podwyższył pomocnik Mateusz Cetnarski, trafiając do bramki wolejem. Jest to już siódme trafienie popularnego „Cetnara” w sezonie. Wynik spotkania ustalił Erik Jendrisek, który najlepiej odnalazł się w polu karnym i pokonał Marko Maricia.

Cracovia Kraków – Lechia Gdańsk 3:0 (0:0)
Rakels 59’, Cetnarski 70’, Jendrisek 84’

Cracovia: Sandomierski – Deleu, Wołąkiewicz, Polczak, Jaroszyński (60. Zejdler) – Budziński, Covilo, Kapustka (77. Wdowiak), Cetnarski – Rakels (86. Szewczyk) – Jendrišek

Lechia: Marić – Stolarski, Gerson, Janicki, Marković – Borysiuk, Kovačević – Makuszewski (69. Wawrzyniak), Mila (85. Kuświk), Peszko – Michał Mak

Czerwone kartki: Michał Mak (6’)

Sędzia: Bartosz Frankowski