Za nami 14. kolejka francuskiej ekstraklasy. Na początek Nicea rozgromiła Lyon 3:0. Kolejny raz trzy punkty zanotowało Paris Saint Germain, a czwartą bramkę w sezonie zdobył pomocnik reprezentacji Polski, Kamil Grosicki.

Dominacja PSG

Paris Saint Germain zdecydowanie zdominowało Ligue 1 i kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Tak naprawdę, mimo, że to dopiero 14. kolejka to nikt już raczej Paryżanom kolejnego mistrzostwa z rzędu nie odbierze. PSG ma już 13 punktów przewagi na drugim Lyonem i najwięcej zdobytych bramek, obecnie 33. Podsumowując ostatni mecz z Lorient wyraźnie było widać, że Mistrz Francji oszczędzał siły przed jutrzejszymi zmaganiami w Lidze Mistrzów. Tak naprawdę to jedyne czego brakuje Paryżanom do pełni szczęścia to triumf w LM.

Niespodzianka sezonu bez wygranej

Po raz kolejny Angers nie zdołało wywalczyć trzech punktów. Niespodzianka początku sezonu, raczej nie będzie niespodzianką całego sezonu. Mecz, który aspirował do miana hitu kolejki, nie spełnił pokładanych w nich nadziei. Od początku spotkania to Caen narzuciło swoje warunki gry, niestety nie mieliśmy okazji oglądać bramek. Po nudnym meczu wynik spotkania Caen – Angers zakończył się bezbramkowym remisem.

Czwarta bramka Kamila Grosickiego

Napastnik reprezentacji Polski jest obecnie najefektowniejszym zmienikiem w Ligue 1. W 14. kolejkach Grosicki zdobył cztery bramki, wszystkie wchodząc na boisko jako zmiennik. W ostatnim meczu Polak wszedł na boisko w 67 minucie, a osiem minut później zdobył gola na wagę remisu 2:2. Klub Kamila Grosickiego mógł wygrać ten mecz, jednak w 95 minucie Giovanni Sio nie wykorzystał rzutu karnego. Sade Rennes tym samym zremisowało  z Bordeauxe 2:2.

Coraz bliżej dna

Coraz bardziej na dnie zostają Troyes i Toulousa. Beniaminek co prawda zremisował z Lille 1:1, jednak nadal zajmuje ostatnie miejsce z zaledwie pięcioma punktami. Swój mecz natomiast przegrała Toulousa, ulegają Guingamp 2:0, tym samym z dziewięcioma punktami zajmuje ostatnie miejsce. Ze strefy spadowej uciekło Ajaccio, które pokonało Bastię 1:2.