Cracovia – Raków: Przewidywane składy na mecz 1/2 finału Pucharu Polski

Tomas Vestenicky (Cracovia) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W meczu 1/2 finału Fortuna Pucharu Polski Cracovia zagra z Rakowem Częstochowa. Przedstawiamy przewidywane składy, w jakich oba zespoły mogą rozpocząć środowe spotkanie. 

Obie ekipy w trwającym sezonie już dwukrotnie rywalizowały ze sobą w PKO BP Ekstraklasie. We wrześniu w Krakowie padł remis 2:2, a w marcu w Bełchatowie kibice nie oglądali bramek.

W środowym spotkaniu rozgrywanym na stadionie przy ulicy Kałuży na pewno nie zobaczymy kontuzjowanych: Michaela Gardawskiego, Kamila Pestki i Tomasa Vestenicky’ego. W piątkowym meczu z Jagiellonią w PKO BP Ekstraklasie, Michał Probierz nie mógł skorzystać z mających problemy zdrowotne: Michala Siplaka, Jakuba Koseckiego i Ivana Fiolica. Nie wiadomo, czy ktoś z tego tercetu będzie gotowy do gry. Do składu powróci za to Luis Rocha, który w Białymstoku pauzował za nadmiar żółtych kartek.

Inaczej sytuacja wygląda w Rakowie Częstochowa. Szkoleniowiec ekipy z Jasnej Góry, Marek Papszun ma do dyspozycji niemal wszystkich zawodników, z wyjątkiem Miłosza Szczepańskiego, Daniela Bartla i Tomasa Petraska.

Zwycięzca środowego meczu, w finale rozgrywanym 2 maja w Lublinie, zagra z pierwszoligową Arką Gdynia.

Przewidywane składy na mecz Cracovia – Raków Częstochowa

Cracovia: Karol Niemczycki – Cornel Rapa, Matej Rodin, Dawid Szymonowicz, Luis Rocha – Milan Dimun, Damir Sadikovic – Sergiu Hanca, Pelle van Amersfoort, Sebastian Strózik – Rivaldinho

Raków Częstochowa: Dominik Holec – Jarosław Jach, Zoran Arsenić, Kamil Piątkowski – Patryk Kun, Marko Poletanović, Igor Sapała, Fran Tudor – Jakub Arak, David Tijanić, Marcin Cebula

Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godzinę 17:30.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *