Copa del Rey: Pewna wygrana Królewskich, otwarte szanse drugoligowców

espnfc.com

Pucharowa piłka na hiszpańskich boiskach rozgościła się na dobre. Po wczorajszych czterech spotkaniach, dziś odbyły się kolejne trzy mecze 1/8 finału rozgrywek o Puchar Króla. Swoje spotkania bez większych problemów wygrał Real, ten z Madrytu i jak San Sebastian. Z kolei w starciu drugoligowców Alcorcon i Cordoby padł bezbramkowy remis.

Ekipa AD Alcorcon grająca na co dzień w Segunda Division gościła Cordobę, która również jest reprezentantem zaplecza La Liga. Szanse obu drużyn były oceniane po równo. We wcześniejszym etapie rozgrywek gospodarze wyeliminowali wcześniej pierwszoligowy Espanyol, zaś goście Malagę. Mecz na Estadio Municipal de Santo Domingo w Alcorcon przyniósł festiwal nieskutecznych akcji w wykonaniu gospodarzy. Aż 22. sytuacje bramkowe, ale zaledwie trzy celne strzały. Wynik końcowy to bezbramkowy remis. Sprawa awansu rozstrzygnie się w meczu rewanżowym w Cordobie.

W drugim dzisiejszym spotkaniu Real Sociedad San Sebastian podejmował Villareal. Obie ekipy walczą o jak najwyższe miejsce w tabeli ligowe, a teraz przyszło im rywalizować o awans do ćwierćfinału Copa del Rey. Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy, kiedy to w 17. minucie Willian Jose sprytną podcinką pokonał bramkarza Żółtej Łodzi Podwodnej. Do przerwy nastroje na trybunach były wyborne, bowiem wynik na 2:0 podwyższył Carlos Vela. Meksykanin wykorzystał katastrofalny błąd golkeepera Villarealu, który wręcz “zanotował asystę” przy tej bramce. W drugiej połowie Real Sociedad nie zwalniał tempa. Bramkę na 3:0 po precyzyjnym strzale w krótki róg zdobył Oyarzabal. Rozmiary porażki w 77. minucie zmniejszył Manu Trigueros po podaniu Alexandre Pato.

Największe emocje kibicom mieli dostarczyć Real Madryt i Sevilla. Na Estadio Santiago Bernabeu gospodarze jednak nie pozostawili rywalom złudzeń. Kapitalny mecz rozegrał James Rodriguez. Już w 11. minucie Kolumbijczyk huknął na bramkę zza pola karnego i zrobiło się 1:0 dla Królewskich. Nie upłynęło nawet pół godziny gry, a dośrodkowanie Toniego Kroosa z rzutu rożnego wykorzystał Raphael Varane. Francuz wyskoczył najwyżej w polu karnym i pewnie umieścił piłkę w siatce po strzale głową. Na 3:0 podwyższył James Rodriguez strzałem z jedenastu metrów. Jak się okazało pomocnik Realu ustalił wynik spotkania. W drugiej połowie Królewscy kontrolowali sytuacje na boisku, a Sevilla nie zdołała zmniejszyć rozmiarów porażki.

AD Alcorcon – Cordoba 0:0 (0:0)

Real Sociedad – Villareal 3:1 (2:0)

1:0 Willian Jose 17′