Copa Del Rey: Lucas Ocampos prowadzi Sevillę do półfinału!

Ocampos

Sevilla FC

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Almeria na własnym stadionie podejmowała Sevillę. Los Nervionenses pokonali drugoligowca 1:0, a gola na wagę awansu zdobył Lucas Ocampos. W barwach gości zadebiutował dziś Papu Gomez, Argentyńczyk spędził na boisku 60. minut.

Sevilla była drużyną lepszą i o wiele bardziej konkretniejszą. W wielu sytuacjach brakowało odpowiedniego wykończenia czy uderzenia właściwie ze stałego fragmentu gry. Almeria zaś wyszła w całkowicie rezerwowym składzie na to spotkanie, widać było, że dla nich bardziej liczy się liga. Nie mniej jednak potrafili stworzyć sobie kilka dogodnych okazji podbramkowych, ale żadna z nich nie przyniosła oczekiwanego efektu.

Po zmianie stron obaj szkoleniowcy zaczęli wpuszczać swoje największe gwiazdy na plac gry, by próbką swoich możliwości dali coś do gry swojego zespołu. W 67. minucie dośrodkowanie od Suso wykorzystał Ocampos, który uderzył piłkę głową i skierował ją do siatki. Golkiper Almerii nie miał szans na skuteczną interwencję. Ostatni kwadrans Sevilla zagrała bardzo ekonomicznie, szanowała ten wynik i dążyła do tego by dowieźć go do ostatniego gwizdka sędziego. Ta sztuka się udała, a Los Nervionenses zagrają w półfinale Pucharu Króla.