W meczu 1/8 finału Capital One Cup (Puchar Ligi Angielskiej) Shrewsbury Town przegrał u siebie z Chelsea 1:2. Choć londyńczycy nie mieli łatwej przeprawy, to zgodnie z oczekiwaniami awansowali do ćwierćfinału turnieju.

Zdecydowanym faworytem meczu była Chelsea. Piłkarze Shrewsbury postawili jednak podopiecznym Jose Mourinho trudne warunki. W pierwszej połowie graczom “The Blues” udało się co prawda trafić do siatki rywala, ale przy golu Didiera Drogby arbiter dopatrzył się pozycji spalonej. Do przerwy zatem 0:0.

Na początku drugiej połowy napastnik z Wybrzeża Kości Słoniowej ponownie pokonał bramkarza drużyny rywali. Tym razem wszystko odbyło się w zgodzie z przepisami i Chelsea objęła prowadzenie.
Wydawało się, że londyńczycy będą od tej pory dominować na boisku, jednak nic takiego nie miało miejsca. Na niecały kwadrans przed końcem meczu niespodziewanie do remisu doprowadzili gospodarze. Wyrównującego gola strzelił rezerwowy Andrew Mangan.
Bramka ta wyraźnie podrażniła ambicje piłkarzy Chelsea. Już po chwili ponownie objęli oni prowadzenie. Willian dogrywał piłkę z prawego skrzydła w kierunku Drogby, ale napastnika “The Blues” uprzedził Jermaine Grandison i pokonał własnego bramkarza.
Tym razem londyńczycy nie dali sobie wydrzeć prowadzenia i to oni zagrają w ćwierćfinale rozgrywek o Puchar Ligi Angielskiej.

Shrewsbury Town – Chelsea FC 1:2 (0:0)
Gol 0:1 – 48′ – Didier Drogba
Gol 1:1 – 77′ – Andrew Mangan
Gol 1:2 – 81′ – Jermaine Grandison (sam.)

Sklad skład Składy:
Shrewsbury: Leutwile – Goldson, Grandison, Knight-Percival – Grant (66, Clark), Woods, Lawrence, Demetriou, Grimmer – Collins (73, Mangan), Akpa-Akpro.
Chelsea: Cech – Christensen, Zouma, Cahill, Filipe – Ake, Mikel (79, Matić), Oscar, Schurrle, Salah (79, Willian) – Drogba.