Puchar Polski: “Górale” lepsi od “Górników”

W meczu 1/8 finału Pucharu Polski Górnik Zabrze przegrał na własnym stadionie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:4. Bielszczanie awansowali tym samym do najlepszej “ósemki” turnieju.

Goście objęli prowadzenie bardzo szybko. Już w 7. minucie na listę strzelców wpisał się bowiem Gracjan Horoszkiewicz.
Bielszczanie nie cieszyli się jednak zbyt długo. W 15. minucie spotkania do wyrównania doprowadził Armin Cerimagić.
Piłkarzom Podbeskidzia jeszcze przed przerwą udało się odzyskać prowadzenie. Strzał Damiana Chmiela próbował zablokować Maciej Mańka, jednak uczynił to na tyle niefortunnie, że pokonał własnego bramkarza.

W 50. minucie spotkania Cerimagić pokonał Richarda Zajaca po raz drugi, ale tym razem Bośniak znajdował się na pozycji spalonej i bramka nie została uznana.
Zamiast 2:2, kwadrans później zrobiło się 3:1 dla przyjezdnych. Autorem bramki wprowadzony zaledwie kilka minut wcześniej Maciej Korzym.
Podbeskidzie nie zamierzało jednak na tym poprzestać i niedługo potem dołożyli czwartego gola. Po dośrodkowaniu Sylwestra Patejuka swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Horoszkiewicz.
Mimo wysokiej straty, gospodarze nie rezygnowali. W 77. minucię Horoszkiewicz zagrał piłkę ręką w polu karnym, a “jedenastkę” na gola zamienił Mariusz Magiera.

Po bardzo przekonywującym zwycięstwie Podbeskidzie awansowało do ćwierćfinału rozgrywek o Puchar Polski. W nim “Górale” zmierzą się ze zwycięzcą jutrzejszego meczu GKS Bełchatów – Piast Gliwice.

Górnik Zabrze – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:4 (1:2)
Gol 0:1 – 7′ – Gracjan Horoszkiewicz
Gol 1:1 – 15′ – Armin Cerimagić
Gol 1:2 – 38′ – Maciej Mańka (sam.)
Gol 1:3 – 65′ – Maciej Korzym
Gol 1:4 – 69′ – Gracjan Horoszkiewicz
Gol 2:4 – 78′ – Mariusz Magiera

Sklad skład Składy:
Górnik: Kuchta – Mańka (46, Szeweluchin), Augustyn, Magiera, Gwaze – Danch, Gergel, Małkowski (68, Iwan), Łuczak, Cerimagić – Plizga (68, Zachara).
Podbeskidzie: Zajac – Pietrasiak, Horoszkiewicz, Konieczny, Górkiewicz – Stano (82, Malinowski), Lenartowski, Pazio, Chmiel, Patejuk (71, Iwański) – Cisse (59, Korzym).