Co za forma Krzysztofa Piątka! Polak zanotował kolejny dublet w starciu ligowym

Piątek

Zdj. Istanbul Basaksehir

Krzysztof Piątek utrzymuje wysoką formę strzelecką. Tym razem polski napastnik zdobył dwa gole, zapewniając İstanbulowi Başakşehir zwycięstwo nad Sivassporem.

Początki Krzysztofa Piątka w lidze tureckiej nie należały do najłatwiejszych. 28-latek pozostawał bez żadnego gola w pierwszych dziewięciu spotkaniach dla Başakşehiru. Sam zespół również nie spisywał się na miarę oczekiwań.

Odblokowanie nastąpiło dopiero przy okazji domowego meczu przeciwko Ankaragücü. Pojedynek zakończył się wynikiem 3:3, a Polak zaliczył dwa trafienia. Piłka wpadała do siatki po jego uderzeniach w 14. oraz 27. minucie.

W czterech kolejnych spotkaniach Piątek nie zatrzymywał się. Zdobył dwie bramki i raz asystował.

Dziś İstanbul Başakşehir mierzył się na własnym stadionie z Sivassporem. Mecz nie rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy już w 26. minucie stracili pierwszego gola. Tuż przed przerwą udało im się jednak wyrównać za sprawą trafienia Krzysztofa Piątka. Polak pewnie wyegzekwował rzut karny.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter podyktował drugą jedenastkę dla Başakşehiru. Do piłki ponownie podszedł Piątek i znów pokonał bramkarza Sivassporu. Była to dla niego szósta bramka w tym sezonie tureckiej Süper Lig.

Ostatecznie İstanbul Başakşehir wygrał to spotkanie 3:1, zrównując się tym samym punktami ze swoim dzisiejszym przeciwnikiem.