Co z transferem Raphinhi? Agent piłkarza zabiera głos

https://twitter.com/lufc/status/1325116270279266306

Raphinha to jeden z lepszych piłkarzy w Leeds, więc nic dziwnego, że wzbudził zainteresowanie wśród europejskich gigantów. Wśród potencjalnych nabywców wymienia się między innymi Liverpool. 

Raphinha pierwszy raz w życiu został powołany do reprezentacji Brazylii i trzeba przyznać, że wykorzystał tę okazję w 100 procentach. Skrzydłowy w meczu z Wenezuelą zdobył dwie bramki a w starciu z Kolumbią także pokazał się z dobrej strony.

To oczywiście uruchomiło machinę spekulacji dotyczących przyszłości 24-latka. Najczęściej mówi się o tym, że zawodnik może zasilić szeregi Liverpoolu bądź Manchesteru United, jednakże dotychczas były to jedynie plotki. Teraz głos postanowił zabrać agent piłkarza – Deco, niegdyś znakomity pomocnik FC Porto czy FC Barcelony.

– Raphinha jest szczęśliwy w Leeds, ale na pewno nadejdzie czas, by zrobić kolejny krok w karierze. Ma jednak trzyletnią umowę, choć to na pewno nie określa długości jego pobytu w danym miejscu. Jego klub zdaje sobie sprawę, że cena zawodnika rośnie i być może dojdzie do sprzedaży – mówił w rozmowie z “Globo”.

– On stał się ważnym graczem zespołu Premier League, a jego pracodawca wie, że dorósł jako piłkarz. Ponadto jest jeszcze młody i ma przed sobą wiele wyzwań. Są kluby, które się nim interesują. W gronie trzeba wyróżnić Liverpool. W tej kwestii były jakieś zapytania latem, ale bez konkretów, bo władze Leeds chciały go jeszcze zatrzymać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *