Club Brugge wygrał na inaugurację Jupiler Pro League

Rywal Śląska Wrocław w III rundzie eliminacji do Ligi Europejskiej Club Brugge wygrał w pierwszej kolejce przed własną publicznością 2:0 z Charleroi. Rywale Śląska grali przez pół połowy w osłabieniu, gdyż w 20 minucie z boiska po obejrzeniu czerwonej kartki zszedł prawy pomocnik Simon. Liczba zawodników wyrównała się w doliczonym czasie gry pierwszej połowy kiedy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył zawodnik gości Marcq.
Bramki dla Brugge strzelili środkowi pomocnicy. W 66 pierwszą bramkę w sezonie strzelił Chińczyk Wang, a wynik spotkania ustał w doliczonym czasie gry Belg Blondel.

Pierwsze spotkanie w el.LE rozegrane zostanie we Wrocławiu 1 sierpnia o godzinie 20:45, rewanż tydzień później 8 sierpnia w Belgii o godz. 20:30.