CLJ: W finale drużyna Lecha Poznań spotka się z Legią Warszawa

akademia.lechpoznan.pl

Rewanżowe spotkania półfinałowe Centralnej Ligi Juniorów dobiegły końca.

Lech Poznań pokonał po rzutach karnych (1:0 k.4:2) Polonię Warszawę i awansował do finału Centralnej Ligi Juniorów. We Wronkach spotkanie toczyło się w wyrównanym tempie. W meczu widać było ducha walki oraz świetną grę Adriana Szadego. Bramkarz Lecha w serii jedenastek obronił dwa rzuty karne. Od początku meczu Lech miał dużą przewagę w prowadzeniu piłki. W 29 minucie do rzutu wolnego podszedł lewy obrońca Kamil Szubertowski (Lech), który uderzeniem na bramkę zdobył prowadzenie dla Kolejorza. Kolejne minuty gry stwarzały możliwość do powiększenia prowadzenia zawodników z Poznania nad warszawiakami, jednak bramkarz Polonii – Tomasz Kucz nie dał za wygraną i trafnie bronił piłki. W drugiej połowie zaczęła atakować Polonia, która w pierwszych 15-stu minutach wypracowała dwie doskonałe sytuacje. Natomiast w ostatnich 20 minutach spotkania Lechici mieli przynajmniej trzy dobre, niewykorzystane okazję na zdobycie bramki.  W 85 minucie czerwoną kartką ukarany został Grzegorz Janiszewski (Polonia) za brutalny faul na jednym z piłkarzy Lecha. Dobrym refleksem w 90+3 minucie popisał się bramkarz Lecha, który doprowadził swoją obroną do dogrywki. Pierwsza połowa dogrywki toczyła się w wyrównanym tempie. W drugiej połowie kolejny raz przypomniał o sobie Adrian Szady, który wybronił kontrę rywali (101 min.). Swoją okazję do zdobycia prowadzenia zmarnowali Lechici, a konkretnie Marcin Gawron, który nie wykorzystał dośrodkowania Piotra Kurbiela. W 119 minucie Poloniści po raz kolejny wyprowadzili groźną kontrę zakończoną niecelnym strzałem. Następnie sędzia zarządził rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy poznańskiego klubu. Bohaterem piłkarzy Lecha został Adrian Szady – wybronił dwie „11” (Daniel Choroś i Sebastian Szewczyk). W drugim meczu półfinałowym Legia Warszawa pokonała Górnika Zabrze (2:0) w konsekwencji czego wystąpi w finale z Lechem Poznań. Rewanżowe spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy gospodarzy, którzy częściej posiadali piłkę. W 22 minucie, bramkarz Legii – Dawid Leleń – wybronił rzut wolny wykonywany przez zawodników z Zabrza. Natomiast po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a także z prawego skrzydła bliski pokonania bramkarza rywali był Adam Ryczkowski (Legia). W początku drugiej połowie kolejną sytuację miał Ryczkowski, który w sytuacji sam na sam uderzył obok bramki. Strzały Michała Trąbki i Miłosza Kozaka obronił bramkarz Górnika – Bartosz Poloczek. W 62 minucie na prowadzenie wyszła drużyna Legii, po dośrodkowaniu Filipa Karbowego bramkę zdobył Ryczkowski. Kolejne minuty meczu to ataki Górnika, które nie przyniosły zmiany wyniku. W ostatniej minucie spotkania bramkę dla drużyny z Warszawy zdobył Konrad Michalak. Mecze finałowe zostaną rozegranę 17 i 20 czerwca. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Warszawie, a rewanż w Poznaniu.

Lech Poznań – MKS Polonia Warszawa 1:0 (0:0) k.4:2

Bramka: Kamil Szubertowski 30’

Karne: 0-0 Kamil Szubertowski – obroniony, 0-0 Daniel Choroś – obroniony, 1-0 Marcin Gawron, 1-0 Sebastian Szewczyk – obroniony, 2-0 Robert Janicki, 2-1 Bartosz Wybraniec, 3-1 Piotr Kurbiel, 3-2 Przemysław Płacheta, 4-2 Jakub Pawlicki

Lech: Adrian Szady – Mateusz Spychała, Marcin Banaszak, Kacper Wojdak, Kamil Szubertowski – Kamil Jóźwiak (71’Damian Roszczyk), Marcin Gawron, Piotr Rymar (102’Jakub Pawlicki), Robert Janicki, Krystian Sanocki (64’Miłosz Nowicki) – Krzysztof Gładosz (60’Piotr Kurbiel).

MKS Polonia: Tomasz Kucz – Sebastian Pindor (46’Mateusz Jaroszewski), Bazyli Kokot, Grzegorz Janiszewski, Kacper Roszak-Kasza, Bartosz Wybraniec – Marcin Kluska (69’Patryk Osiak), Daniel Choroś, Bartłomiej Urbański (77’Maciej Wilanowski), Przemysław Płacheta – Aleksander Giczela (106’Sebastian Szewczyk).

Żółte kartki: Spychała, Gawron, Banaszak, Pawlicki – Wybraniec, Choroś, Jaroszewski

Czerwona kartka: Grzegorz Janiszewski (86’Polonia, za brutalny faul)

Legia Warszawa – Górnik Zabrze 2:0 (1:0)

Bramki: Adam Ryczkowski 62’, Konrad Michalak 89’

Legia: Dawid Leleń – Bartosz Skowron, Mateusz Wieteska, Arkadiusz Najemski, Eryk Rakowski – Miłosz Kozak (55’Konrad Michalak), Filip Karbowy (83’Arkadiusz Górka), Rafał Makowski, Michał Trąbka (67’Miłosz Szczepański), Robert Bartczak – Adam Ryczkowski (71’Kamil Anczewski)

Górnik: Bartosz Poloczek – Jakub Luberda, Szymon Cichecki (58’Remigiusz Hojka), Daniel Barbus, Sebastian Weremko, Radosław Gruszka (81’Karol Pstuś) – Jarosław Potoniec, Michał Teichman, Kamil Kot (58’Bartosz Pikul), Bartłomiej Olszewski – Krzysztof Kiklaisz.