CLJ U-17: Górnik Zabrze został mistrzem Polski juniorów młodszych po raz trzeci

ekstraklasa.org

Emocji nie brakowało w dzisiejszym rewanżowym meczu finałowym Centralnej Ligi Juniorów U-17! Górnik Zabrze wygrał 4:1 z Legią Warszawa i po raz trzeci w historii został mistrzem Polski w tej kategorii.

Legia Warszawa walczyła dzisiaj (7 czerwca) na boisku Legia Training Center w Książenicach z Górnikiem Zabrze w drugim spotkaniu finałowym. W pierwszym meczu „Wojskowi” wygrali w Zabrzu 3:2 i chcieli przypieczętować finalny triumf na własnym stadionie. Jednak ich plan został zrujnowany przez “Trójkolorowych”, którzy byli w lepszej dyspozycji.

W połowie Górnik prowadził 2:0 po dublecie Huberta Jasiaka. Po zmianie stron prowadzenie podwyższyli Damian Strączek w 69. minucie i Dominik Skiba w 80.  Bramkę honorową dla “Wojskowych” zdobył Oliwier Olewiński w 86. minucie.

7.06.2023 rok, Finał Centralnej Ligi Juniorów U-17 (drugi mecz), Legia Training Center (Książenice)

Legia Warszawa – Górnik Zabrze 1:4 (0:2)

Oliwier Olewiński 86′ – Hubert Jasiak 26′, 37′, Damian Strączek 69′, Dominik Skiba 80′

Legia: Wojciech Banasik – Oliwier Olewiński,  Bartosz Dembek (86, 14. Rafał Boczoń), Kacper Potulski, Viktor Karolak – Mateusz Szczepaniak (70′  Jakub Zbróg), Maciej Saletra, Jakub Adkonis (70′ Igor Skrobała), Jakub Żewłakow (56′ Kacper Bogusiewicz), Cyprian Pchełka (70′ Igor Busz) – Stanisław Gieroba (56′ Tomasz Rojkowski)

Górnik:  Mateusz Jeleń – Oliwier Mojzyk, Bartosz Kriegler, Dawid Szwiec, Dawid Mazurek – Aleksander Tobolik (60′ Denis Matyśkiewicz), Mariusz Janota, Dominik Sarapata (90′ Brian Malecki), Hubert Jasiak (81′ Jakub Barczak), Kajetan Leszczyk (60′ Dominik Skiba) – Jakub Oleksiewicz (63′ Damian Strączek)

Żółte kartki: Janota, Mazurek, Strączek.

Sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).