akademia.lechpoznan.pl

Mecz na szczycie dla Górnika Zabrze i imponująca wygrana Lechii Gdańsk.

W spotkaniu na szczycie, wicelider tabeli, Górnik Zabrze pokonał lidera – Lecha Poznań (2:1). Kolejorz przegrał pierwszy raz od 5-ciu miesięcy (16.11. z Śląskiem Wrocław 2:3). Lechici potrzebują zaledwie jednego remisu, aby zwyciężyć w grupie zachodniej. Zawodnicy Górnika walczą o drugą pozycję w tabeli z Lechią Gdańsk, która ma tylko dwa punkty mniej. Gdańszczanie pokonali w imponujący sposób Zawiszę Bydgoszcz (5:0). Trzy z pięciu bramek strzelił Hieronim Gierszewski – zawodnik, który ma na swoim koncie 16 goli w całych rozgrywkach. Z kolei Śląsk Wrocław, w meczu za „6” punktów, pokonał  na wyjeździe Olimpię Grudziądz (3:1). W tym spotkaniu warto wyróżnić zawodnika Wrocławia – Mariusza Idzika – który zdobył dwie bramki. W walce o utrzymanie w lidze będą walczyć zespoły z miejsc 8-13: Warta Poznań (38 pkt), Bałtyk Koszalin (37 pkt), Ruch Chorzów (37 pkt), Odra Opole (36 pkt), UKP Zielona Góra (35 pkt) oraz Śląsk Wrocław (35 pkt). Nadzieję na utrzymanie straciły drużyny: Olimpia Grudziądz (13 pkt), MKS Kluczbork (11 pkt) oraz KS Stilon Gorzów Wielkopolski (7 pkt). Najskuteczniejszymi zawodnikami w grupie zachodniej uznani zostali: Krzysztof Gładosz (Lech Poznań) i Eryk Sobków (Zagłębie Lubin) – 21 bramek.

Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN zweryfikowała wynik meczu 22. kolejki CLJ: Olimpia Grudziądz – UKP Zielona Góra, jako walkower dla gospodarzy (0:3). Spotkanie nie odbyło się w pierwotnym terminie ze względu na opinię sędziego: „nieprawidłowości w przygotowaniu boiska do gry, zagrażających bezpieczeństwu zawodników”.

MKS Kluczbork – Arka Gdynia 0:2 (0:1)

Bramki: Jakub Stepnowski 18’, Maksymilian Hebel 48’

Składy:

MKS: Dawid Sładek – Kamil Babiarz, Aleksander Jelonek, Mateusz Klinger (52’Dominik Pelc), Miłosz Michalewski, Kamil Nykiel, Paweł Olenkiewicz (85’Błażej Pawlak), Łukasz Panek, Jakub Skoczylas, Maciej Węglarz (52’Daniel Słomka), Szymon Witos (60’Mateusz Gacmaga)

Arka: Arkadiusz Moczadło – Jakub Izdebski, Błażej Niciński, Mateusz Skrzypczak, Jakub Wawszczyk, Maksymilian Hebel, Patryk Regulski, Jakub Stepnowski (46’Błażej Białek), Dawid Pobłocki (75’Rafał Malanowski), Jakub Kłosowski (63’Filip Żelezik), Krystian Patok (46’Damian Kucharski)

Olimpia Grudziądz – Śląsk Wrocław 1:3 (1:0)

Bramki: Nikodem Manthey 18’ – Mariusz Idzik 51’, 58’, Mateusz Stempin 68’

Składy:

Olimpia: Fabian Gadziński – Miłosz Węgierek, Mikołaj Pankowski, Dawid Elminowski, Nikodem Manthey, Jakub Bollin, Daniel Łazowski (59’Łukasz Gebauer), Damian Piernikowski (70’Daniel Kawczyński), Miłosz Sadowski, Aleksander Śmiejewski, Karol Wierzchowski (46’Kamil Pokornicki)

Śląsk: Adrian Mynarski – Adrian Sobczak (81’Tobiasz Jarczak), Artur Łuczkiewicz, Łukasz Wiech, Rafał Mikła, Nikodem Aleksandrowicz (65’Miłosz Kubacki), Maciej Pałaszewski, Mateusz Stempin (75’Rafał Kurzynoga), Michał Bartkowiak, Mikołaj Kotfas (70’Kamil Majgier), Mariusz Idzik

Górnik Zabrze – Lech Poznań 2:1 (2:1)

Bramki: Bartłomiej Olszewski 1’, Jarosław Potoniec 35’ – Jakub Luberda 45’(s)

Składy:

Górnik: Mateusz Kuchta – Daniel Barbus, Michał Teichman, Sebastian Weremko, Jakub Luberda, Radosław Gruszka (73’Szymon Cichecki), Kamil Kot (73’Remigiusz Hojka), Maciej Wolański (77’Hubert Śliwiński), Bartłomiej Olszewski, Jarosław Potoniec, Krzysztof Kiklaisz (85’Jonatan Domin)

Lech: Adrian Szady – Marcin Banaszak, Kacper Friska (46’Patryk Janasik), Marcin Gawron, Robert Janicki, Kamil Jóźwiak, Damian Roszczyk (72’Paweł Tomczyk), Krystian Sanocki (68’Miłosz Nowicki), Hubert Wolak (46’Jakub Pawlicki), Bartosz Tetych, Mateusz Spychała

Pogoń Szczecin – KS Stilon Gorzów Wielkopolski 1:0 (1:0)

Bramka: Patryk Adamczuk 12’

Składy:

Pogoń: Adrian Henger – Oskar Czapliński, Paweł Marczuk, Patryk Adamczuk, Maksymilian Czapliński, Tomasz Borucki, Sebastian Kowalczyk (65’Dawid Kuliga), Szymon Kurczak, Jakub Giec, Dawid Zieliński (75’Damian Pawłowski), Patryk Paczuk

Stilon: Gabriel Kodzis – Jakub Zieliński, Adrian Krzyżanowski, Patryk Płóciennik, Radosław Gromala, Radosław Tretiak, Błażej Cerbijan, Mateusz Ogrodowski, Daniel Mrozek, Cezary Dzięcielewski, Łukasz Florek

UKP Zielona Góra – Bałtyk Koszalin 0:2 (0:2)

Bramki: Filip Tylczyński 17’, Bartłomiej Fastyn 43’

Składy:

UKP: Robert Kuta – Gracjan Komarnicki, Maciej Piorun, Rafał Ostrowski, Sebastian Rzepa (46’Patryk Walicht), Krzysztof Izdebski (70’Kamil Paruch), Jonatan Rybaczek (46’Adrian Topolski), Kacper Żak, Mateusz Pietruszyński, Jakub Babij (60’Aron Athenstadt), Radosław Żebrowski

Bałtyk: Wojciech Jaroszko – Maciej Andrzejczak, Marcin Budnik, Mateusz Czapłygin (82’Łukasz Szczerba), Jakub Drozdowski, Bartłomiej Fastyn, Patryk Jachemek, Wojciech Kołakowski (72’Michał Plata), Tomasz Pasieka, Filip Tylczyński (89’Sebastian Skrzyński), Kacper Wąsowicz (64’Adrian Kwiatkowski)

Warta Poznań – Ruch Chorzów 2:1 (1:1)

Bramki: Adrian Szynka 21’, Jakub Spychaj 90’(s) – Michał Bobryk 45’

Składy:

Warta: Mateusz Filipowiak – Miłosz Brylewski (65’Piotr Gąska), Adrian Chopcia, Marcin Gałkowski (84’Jan Paczyński), Gracjan Goździk (65’Mikołaj Marciniak), Oskar Kozłowski, Adrian Kruszyński, Dominik Siwiński, Adrian Szynka (74’Patryk Zandecki), Dariusz Wróblewski, Mateusz Wypych

Ruch: Konrad Kołodziej – Klaudiusz Szymura, Jakub Spychaj, Mateusz Sikora, Jakub Żmuda, Mikołaj Kawecki, Michał Bobryk, Sebastian Żyłka (46’Stanisław Sarwicki 79’Daniel Skalski), Kamil Szczygieł (84’Kamil Lewandowski), Jakub Sołdecki (46’Dominik Szol), Łukasz Siedlik

Lechia Gdańsk – Zawisza Bydgoszcz 5:0 (3:0)

Bramki: Adam Gołuński 29’, Hieronim Gierszewski 34’, 38’, 83’, Karol Zieliński 70’

Składy:

Lechia: Maciej Raniowski (76’Mateusz Złotogórski) – Daniel Górski, Jacek Jadanowski (46’Arkadiusz Korpalski), Cezary Głon, Mateusz Goerke, Adam Gołuński (46’Jakub Kostyrka), Daniel Woźniak, Bartłomiej Danowski, Juliusz Letniowski (68’Karol Zieliński), Maciej Gregorek, Hieronim Gierszewski

Zawisza: Adam Owsianny – Adrian Gołdyn (46’Oskar Andrzejewski), Dawid Duma (80’Maciej Głuszkowski), Jakub Gackowski, Damian Michalski, Norbert Czachorowski (77’Tomasz Żyliński), Radosław Jagodziński (61’Oskar Repka), Michał Cywiński, Artur Olszanowski, Daniel Włosiński, Michał Chyrek

Zagłębie Lubin – Odra Opole 2:1 (1:1)

Bramki: Dominik Jończy 28’, Adrian Nowacki 52’ – Dennis Gordzielik 45’

Składy:

Zagłębie: Kacper Majchrowski – Damian Pawłowski, Dominik Jończy, Damian Oko, Paweł Jastrzębski, Maciej Szwedyk, Adrian Nowacki (86’Paweł Bieliński), Patryk Mucha, Artur Siemaszko, Kacper Szymankiewicz (69’Marcin Gołębiowski), Adrian Rejmak (60’Patryk Kozak)

Odra: Grzegorz Kleemann – Sebastian Duda, Dawid Dulski (75’Adam Jabłoński), Dennis Gordzielik (85’Sebastian Jaroszyński), Michał Grochowski, Tomasz Kolanko, Aleksander Kowalski, Marcin Niemczyk, Kacper Pawlus, Bartosz Sobczyński, Patryk Sowiński (70’Szymon Pastuszek)

Źródło: wlasne/laczynaspilka.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *