akademia.lechpoznan.pl

Wygrana Lecha Poznań i remis Lechii Gdańsk, czyli awans poznaniaków do półfinału Centralnej Ligii Juniorów.

Lech Poznań, najlepszy zespół w grupie zachodniej, pokonał Pogoń Szczecin (2:1). Lechici zwiększyli swoją przewagę nad Lechią Gdańsk – trzecim zespołem w tabeli – do 12 punktów. Gdańszczanie na wyjeździe bezbramkowo zremisowali z Ruchem Chorzów. Wygrana Kolejorza i remis Lechii, oznacza pewną grę poznaniaków w półfinale CLJ. Natomiast niespodziewanie wicelider grupy zachodniej, Górnik Zabrze przegrał ze Śląskiem Wrocław (0:3). W zespole z Wrocławia wystąpili zawodnicy, którzy mają rozegrane mecze w Ekstraklasie (m.in. Karol Angielski, Jakub Wrąbel, Kamil Dankowski). Zabrzanie mają dwa punkty więcej w ligowej tabeli niż Lechia Gdańsk. Obie drużyny walczą o drugie miejsce na zachodzie, umożliwiające grę w półfinale CLJ. W meczu za „6” punktów między zespołami, z dolnej części tabeli, Olimpia Grudziądz wygrała z MKS Kluczbork 2:1. W strefie spadkowej znalazły się zespoły: KS Stilon Gorzów Wielkopolski (7 pkt), MKS Kluczbork (11 pkt), Olimpia Grudziądz (13 pkt) oraz Śląsk Wrocław (32 pkt). Najskuteczniejsi zawodnicy w grupie zachodniej to: Krzysztof Gładosz (Lech Poznań) i Eryk Sobków (Zagłębie Lubin) – 21 bramek.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Arka Gdynia – Odra Opole 2:0 (1:0)

Bramki: Szymon Węsierski 24’, Damian Kucharski 88’

Składy:

Arka: Kamil Kotkowski – Maciej Borski, Błażej Niciński, Daniel Lisowski, Jakub Izdebski, Maksymilian Hebel (60’Dawid Pobłocki), Mateusz Skrzypczak, Jakub Kłosowski (64’Damian Kucharski), Jakub Bartlewski, Dawid Tomczak (55’Patryk Regulski), Mateusz Węsierski (67’Jakub Stepnowski)

Odra: Grzegorz Kleemann – Aleksander Kowalski, Michał Czok, Sebastian Duda, Radosław Kowalczyk, Michał Grochowski, Bartosz Sobczyński, Marcin Niemczyk (60’Tomasz Kolanko), Kacper Pawlus, Dawid Dulski (82’Paweł Perz), Dennis Gordzielik

Zawisza Bydgoszcz – Zagłębie Lubin 2:1 (2:0)

Bramki: Arkadiusz Gajewski 30’, Mateusz Mazalon 48’ – Artur Siemaszko 84’

Składy:

Zawisza: Dominik Kowalski – Damian Ciechanowski (80’Rafał Wlazło), Michał Cywiński (90’Krystian Born), Jakub Gackowski, Arkadiusz Gajewski (75’Michał Chyrek), Maciej Kona, Jakub Łukowski, Mateusz Mazalon, Damian Michalski, Artur Olszanowski (65’Radosław Jagodziński), Daniel Włosiński

Zagłębie: Michał Nowak – Karol Wojtyło (76’Damian Pawłowski), Dominik Jończy, Damian Oko, Paweł Jastrzębski, Maciej Szwedyk, Adrian Nowacki, Patryk Mucha, Artur Siemaszko, Kacper Szymankiewicz (82’Marcin Gołębiowski), Adrian Rejmak (71’Patryk Kozak)

Ruch Chorzów – Lechia Gdańsk 0:0

Składy:

Ruch: Michał Majda – Dominik Cheba, Jakub Spychaj, Mateusz Sikora, Klaudiusz Szymura, Sebastian Żyłka (55’Daniel Skalski), Mikołaj Kawecki, Stanisław Sarwicki, Łukasz Siedlik, Jakub Sołdecki (80’Kamil Lewandowski), Kamil Szczygieł

Lechia: Maciej Raniowski – Daniel Górski, Karol Adamiuk (72’Bartłomiej Danowski), Jacek Jadanowski, Mateusz Goerke, Adam Gołuński (76’Jakub Kołodziejczyk), Maciej Wolski, Daniel Woźniak, Łukasz Kopka, Karol Zieliński (89’Albin Teresiński), Hieronim Gierszewski

Bałtyk Koszalin – Warta Poznań 2:1 (1:0)

Bramki: Bartłomiej Fastyn 41’, Michał Plata 63’ – Oskar Kozłowski 71’

Składy:

Bałtyk: Wojciech Jaroszko – Jakub Drozdowski, Maciej Andrzejczak, Patryk Jachemek, Marcin Budnik, Kacper Wąsowicz (90’+4 Łukasz Szczerba), Tomasz Pasieka, Bartłomiej Fastyn, Wojciech Kołakowski (63’Michał Plata), Mateusz Czapłygin (85’Bartosz Ziółkowski), Filip Tylczyński

Warta: Mateusz Filipowiak – Maciej Pawłowski, Adrian Kruszyński, Oskar Kozłowski, Dariusz Wróblewski, Adrian Chopcia, Patryk Zandecki (46’Witold Walkowiak), Mateusz Wypych, Adam Borucki (46’Dominik Siwiński), Piotr Gąska (58’Mikołaj Marciniak), Adrian Szynka

KS Stilon Gorzów Wielkopolski – UKP Zielona Góra 0:3 (0:3)

Bramki: Kacper Żak 15’, Mariusz Kaczmarczyk 33’, Mateusz Pietruszyński 45’+1

Składy:

Stilon: Mateusz Karpiński – Łukasz Florek, Radosław Tretiak, Mikołaj Krzyżanowski, Patryk Płóciennik, Cezary Dzięcielewski, Mateusz Ogrodowski, Błażej Cerbijan (65’Grzegorz Sawicki), Adrian Skórecki, Krystian Malinowski (72’Jakub Zieliński), Szymon Lemieszek (46’Radosław Gromala)

UKP: Robert Kuta – Gracjan Komarnicki, Rafał Ostrowski, Maciej Piorun, Mariusz Kaczmarczyk, Jonatan Rybaczek, Kacper Żak (70’Sebastian Rzepa), Krzysztof Izdebski (80’Maciej Mazurkiewicz), Mateusz Pietruszyński (65’Adrian Topolski), Jakub Babij (75’Kacper Lewicki), Radosław Żebrowski

Lech Poznań – Pogoń Szczecin 2:1 (0:0)

Bramki: Patryk Janasik 56’, 64’ – Łukasz Zakrzewski 85’

Składy:

Lech: Maciej Dąbrowski – Bartosz Tetych (46’Mateusz Spychała), Marcin Banaszak, Kacper Wojdak, Jan Andrzejewski – Jakub Pawlicki, Piotr Rymar (46’Kacper Friska), Patryk Janasik, Benjamin Bednarz (46’Kamil Jóźwiak), Krystian Sanocki – Damian Roszczyk (80’Paweł Tomczyk)

Pogoń: Bartosz Piotrowski – Maksymilian Czapliński, Sebastian Kowalczyk, Dawid Kuliga, Szymon Kurczak (66’Łukasz Zakrzewski), Paweł Marczuk, Krystian Peda, Jakub Piotrowski, Michał Stańczyk (78’Patryk Adamczuk), Kamil Wojtkowski (66’Błażej Chouwer), Dawid Zieliński

Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze 3:0 (2:0)

Bramki: Karol Angielski 20’, 38’, Daniel Łuczak 72’

Składy:

Śląsk: Jakub Wrąbel – Adrian Sobczak (82’Rafał Mikła), Artur Łuczkiewicz, Łukasz Wiech, Kamil Dankowski, Krzysztof Cieśla, Nikodem Aleksandrowicz (78’Rafał Kurzynoga), Mateusz Stempin (60’Daniel Łuczak), Michał Bartkowiak, Karol Angielski, Mariusz Idzik (70’Mikołaj Kotfas)

Górnik: Tomasz Loska – Szymon Cichecki, Rafał Lewandowski (63’Łukasz Saborowski), Michał Teichman, Daniel Barbus, Kamil Kot, Hubert Śliwiński (34’Karol Pstuś), Jarosław Potoniec, Radosław Gruszka, Jakub Luberda (80’Szymon Surdacki), Michał Chmurczyk (46’Krzysztof Kiklaisz)

MKS Kluczbork – Olimpia Grudziądz 1:2 (0:1)

Bramki: Kamil Nykiel 46’ – Nikodem Manthey 45’, Rafał Babul 58’

Składy:

MKS: Dawid Sładek – Kamil Babiarz, Nicholas Cendal (45’Maciej Węglarz), Aleksander Jelonek, Miłosz Michalewski, Kamil Nykiel (65’Dominik Pelc), Paweł Olenkiewicz (70’Mateusz Gacmaga), Łukasz Panek, Miłosz Reisch, Jakub Skoczylas (78’Błażej Pawlak), Daniel Słomka

Olimpia: Marek Szulc – Jakub Bollin, Dawid Elminowski, Daniel Łazowski (61’Miłosz Sadowski), Nikodem Manthey, Mikołaj Pankowski, Paweł Pawlicki (71’Kamil Pokornicki), Damian Piernikowski (85’Daniel Kawczyński), Aleksander Śmiejewski, Maciej Szewczuk (46’Rafał Babul), Miłosz Węgierek

Źródło: wlasne/laczynaspilka.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.