CLJ: Podsumowanie 25. kolejki – grupa wschodnia

własne

Awans Legii Warszawa do półfinału Centralnej Ligii Juniorów i wielka przegrana Polonia Warszawa z Wisłą Kraków.

Lider grupy wschodniej – Legia Warszawa po wyrównanym spotkaniu pokonała na wyjeździe Cracovię (2:0). Wojskowi po tym zwycięstwie, a także bezbramkowym remisie Jagielloni Białystok z Stalą Mielec – zapewnili sobie awans do półfinału CLJ. Legioniści (64 pkt) mają 17 punktów przewagi na trzecią w tabeli Jagą (47 pkt). Wicelider grupy wschodniej, Polonia Warszawa sekularnie przegrała z Wisłą Kraków (2:6). Jedną z bramek dla Czarnych koszul zdobył Marcin Kluska. Dla 19-letniego gracza była to 16 bramka w CLJ, a szósta w rundzie wiosennej. Natomiast zawodnik Wisły Kraków Adrian Wójcik, strzelił klasycznego hat-trick. Wójcik ma na swoim koncie 8 bramek w rundzie rewanżowej, a 11 w całych rozgrywkach. Pozostająca w dolnej części tabeli, Olimpia Elbląg przegrała z ŁKS-em 1926 Łomża (0:2) w meczu za „6 pkt”. Na miejscach spadkowych znalazły się zespoły: Wisły Puławy (19 pkt), ŁKS-u 1926 Łomża (20 pkt), ŁKS-u Łódź (22 pkt) oraz Olimpii Elbląg (23 pkt). W klasyfikacji najlepszych strzelców ex aequo pierwsze miejsce zajmują: Emil Gajko (Jagielloni Białystok) i Marcin Kluska (Polonia Warszawa) – 16 bramek.

Wisła Puławy – GKS Bełchatów 2:3 (0:1)

Bramki: Łukasz Furga 75’, 80’ – Krystian Pałczyński 29’, Marcin Rakowski 54’, Tomasz Kolus 87’

Składy:

Wisła: Leonid Otchenashenko – Daniel Kędra, Kacper Jaroszek, Dominik Kazan, Damian Osiak (73’Igor Kochanowski), Łukasz Furga, Mateusz Pańko (65’Adam Mazurek), Adrian Popiołek, Paweł Staszczak, Szymon Grzechnik (50’Rafał Cąkała), Arkadiusz Drapsa

GKS: Kamil Bruchajzer – Grzegorz Kowalski (58’Mateusz Hertel), Damian Michalski, Bartosz Wrzosek, Michał Lewandowski, Mikołaj Raś, Kacper Banasiak, Hubert Berłowski (80’Bartłomiej Wrona), Marcin Rakowski, Damian Grzejda (75’Tomasz Kolus), Krystian Pałczyński (84’Bartosz Świderski)

Stomil Olsztyn – Stal Rzeszów 1:1 (0:0)

Bramki: Konrad Korzep 85’ – Dawid Szagała 53’

Składy:

Stomil: Patryk Rodak – Emil Brzozowski (85’Piotr Wiśniewski), Sebastian Całka (63’Konrad Korzep), Dariusz Cekała, Adam Janas, Igor Kostrzewa, Patryk Rosoliński, Cezary Sobolewski, Rafał Witkowski (67’Adam Bognacki), Damian Zacheja, Wojciech Żęgota

Stal: Łukasz Jamroży – Kacper Szybko, Bartosz Lekki (79’Szymon Jopek), Rafał Drożdżal, Arkadiusz Gil, Mateusz Prokop, Patryk Zieliński, Patryk Rusin, Radosław Kanach, Andrze Trubeha (81’Jakub Kloc), Dawid Szagała (77’Sebastian Motyl)

Stal Mielec – Jagiellonia Białystok 0:0

Składy:

Stal: Adrian Wójcicki – Jakub Zięba, Tomasz Maciaś (75’Maciej Kardyś), Mateusz Herda, Damian Baran (57’Przemysław Koszel), Kamil Wietecha, Szymon Urbaniak (77’Patryk Wąs), Damian Bożek, Michał Stasz, Daniel Wrona (87’Przemysław Bury), Grzegorz Płatek

Jagiellonia: Krzysztof Karpieszuk – Michał Dawidowicz (75’Mateusz Oksieńczuk), Michał Domański (55’Kacper Piechniak), Damian Dudała, Mateusz Kondraciuk, Damian Grabowski, Karol Buzun, Emil Łupiński, Emil Gajko (89’Kacper Jadacki), Kacper Falon (65’Daniel Samluk), Łukasz Zińczuk

Cracovia – Legia Warszawa 0:2 (0:0)

Bramki: Arkadiusz Górka 78’(k), Sylwester Szymański 81’

Składy:

Cracovia: Damian Kobyłka – Piotr Mielcarek, Marcin Piekarski, Daniel Najduch, Hubert Król – Mateusz Poznański, Beniamin Jeż (72’Szymon Słowiak), Marcin Szymczak (65’Dawid Surma) – Mateusz Wdowiak, Eryk Ceglarz, Dawid Pawlusiński (46’Bartosz Kapustka)

Legia: Wiktor Lasota – Jakub Szrek, Wojciech Kochański, Ernest Dzięcioł, Mateusz Hołownia – Michał Suchanek (65’Sylwester Szymański), Adrian Małachowski, Arkadiusz Górka, Mateusz Leleno (85’Adrian Gapczyński) – Miłosz Szczepański – Maciej Wojczuk (60’Patryk Czarnowski)

MKS Polonia Warszawa – Wisła Kraków 2:6 (2:5)

Bramki: Piotr Stępniak 33’, Marcin Kluska 37’ – Adrian Wójcik 14’, 42’, 45’, Oskar Wąsikowski 38’, Kevin Kuźba 48’, Grzegorz Kociołek 90’+3

Składy:

Polonia: Michał Choroś – Daniel Choroś, Aleksander Giczela, Marcin Kluska, Sebastian Pindor, Przemysław Płacheta (60’Czarek Sauczek), Kacper Roszak-Kasza, Rene Salla (60’Patryk Osiak), Piotr Stępniak (68’Filip Kowalczyk), Maciej Wilanowski (75’Grzegorz Janiszewski), Bartosz Wybraniec

Wisła: Mateusz Zając – Jakub Ptak, Arkadiusz Chlebowski, Patryk Michniak (37’Mirosław Jandura), Jakub Janur, Kevin Kuźba (50’Maciej Rogóż), Konrad Handzlik (65’Adrian Ryś), Grzegorz Kociołek, Oskar Wąsikowski (58’Mathieu Scalet), Bartłomiej Purcha, Adrian Wójcik

ŁKS Łódź – Korona Kielce 1:2 (0:0)

Bramki: Przemysław Nawrocki 76’ – Adam Zawierucha 20’, Krzysztof Słaby 90’(k)

Składy:

ŁKS: Paweł Sobczak – Dawid Piekielny (55’Kacper Mielewczyk), Kamil Zawadowski, Oskar Koprowski, Jan Sobociński, Marcin Kacela (74’Przemysław Nawrocki), Mateusz Krysiński, Arkadiusz Jakubowski (46’Piotr Pyrdoł), Łukasz Dynel, Damian Henc, Jakub Olejniczak

Korona: Artur Marzec – Piotr Niestój (60’Piotr Tasarz), Dawid Kwiatek, Ernest Zapała (69’Norbert Korcz), Kamil Jasiak, Michał Cedro, Mateusz Kowalczyk (75’Arkadiusz Krzymieński), Michał Mokrzycki, Krystian Gębalski (80’Kamil Makocki), Adam Zawierucha, Krzysztof Słaby

KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski – Motor Lublin 0:1 (0:0)

Bramka: Szymon Kamiński 90’+1

Składy:

KSZO: Jakub Kozłowski – Michał Rutkowski, Krzysztof Świątek, Wiktor Piątkowski, Patryk Kwiatkowski, Sebastian Wąs (78’Krzysztof Zimoląg), Piotr Jedlikowski, Damian Mężyk, Patryk Świrk, Kamil Bełczowski, Kamil Wochniak (88’Mateusz Madej)

Motor: Piotr Piotrowski – Krystian Brudz (75’Krystian Mróz), Sebastian Gołębiowski, Szymon Kamiński, Michał Kowalczyk, Michał Maliszewski, Marcin Michota, Maciej Muszyński, Karol Niećko, Norbert Pioś, Wojciech Szacoń (78’Szymon Michoński)

Olimpia Elbląg – ŁKS 1926 Łomża 0:2 (0:0)

Bramki: Konrad Kamienowski 61’, Mariusz Stupak 76′ (s)

Składy:

Olimpia: Mariusz Stupak – Michał Bartkowski, Przemysław Kaczmarczyk, Wojciech Klonowski (66’Kacper Lichołat), Karol Kuciński (75’Paweł Szczęch), Konrad Kuciński (60’Michał Sieńczak), Paweł Leszczyński, Rafał Maciążek, Dominik Pawłowski, Bartosz Skolimowski, Kacper Szulc (81’Marek Płocharski)

ŁKS: Adrian Jędraszczak – Artur Bajor, Hubert Boroń (66’Mateusz Walendziewski), Damian Brutkowski, Emil Chorążewicz (90’Szymon Pytel), Konrad Kamienowski, Dariusz Korytkowski (78’Robert Dąbrowski), Marcin Kraska, Marcin Malinowski, Bartosz Sulkowski (87’Michał Tarnowski), Marcin Świderski

Źródło: wlasne/laczynaspilka.pl


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *