akademia.lechpoznan.pl

Przerwana passa wygranych Jagielloni Białystok i efektowne zwycięstwo Lecha Poznań w spotkaniach zamykających pierwszą rundę Centralnej Ligi Juniorów.

Mimo braku wygranej drużyna Jagielloni pozostała liderem w grupie wschodniej. Jaga zremisowała bezbramkowo na wyjeździe z Wisłą Kraków. Dwa punkty w tabeli odrobiła Legia Warszawa, która długo męczyła się z MKS-em Ełk (2:1). Wojskowi zdobyli decydującą o wygranej bramkę, trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu. Bez zmian, na trzeciej pozycji pozostają zawodnicy UKS SMS Łódź. Łodzianie wygrali w Bełchatowie z miejscowym GKS-em (2:0). Ubiegłoroczny półfinalista CLJ- MKS Polonia Warszawa przegrała kolejny mecz, tym razem z Motor Lublin (1:3). Czarne Koszule zajmują dopiero 8. miejsce w tabeli. W grupie wschodniej aktualnie najlepszym strzelcem jest: Kacper Piechniak (Jagiellonia Białystok) – zdobywca 10 bramek. Liderem w grupie zachodniej jest Pogoń Szczecin, która wygrała z Wartą Poznań (4:2). Dwie z czterech bramek dla zespołu ze Szczecina zdobył Rafał Maćkowski. Z kolei Lech Poznań pokazał efektową i efektywną grę nad Arka Nowa Sól (7:0). Kolejorz ustalił wynik już w pierwszej połowie meczu. W tym spotkaniu po dwie bramki zdobyli Tomasz Kaczmarek, Dawid Kurminowski oraz Kacper Chodyna. Warto zauważyć, że Lechici zagrali w bardzo młodym składzie m.in. Tymoteusz Puchacz, Jakub Moder, Marek Mróz, Kacper Chodyna, Dawid Kurminowski, Marcin Maćkowiak (rocznik 1999) oraz Bartosz Mrozek i Jan Sieracki (rocznik 2000). Przypomnę, że w obecnym sezonie CLJ grają głównie zawodnicy urodzeni w 1997 roku. Lech również rozegrał zaległe spotkanie z 13. kolejki – wygrana w  derbowym meczu z Wartą Poznań (3:0). Trzecią pozycję w tabeli utrzymali piłkarze Zagłębia Lubin pokonując UKP Zielona Góra (2:0). Zadyszkę złapali juniorzy FC Wrocław Academy Wrocław, którzy zremisowali z Górnik Zabrze (1:1). Dwie bramki strzelił Tomasz Żyliński (Zawisza). Śląsk Wrocław wygrał po raz trzeci z rzędu, w tej kolejce z Pomologią Prószków (3:0). Najskuteczniejszymi zawodnikiem grupy zachodniej jest Paweł Tomczyk (Lech Poznań) który zdobył dla swojej drużyny 12 bramek.

GRUPA WSCHODNIA

TOP 54 Biała Podlaska – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:2 (0:0)

Bramki: Marcin Wieliczuk 54’(k) – Mateusz Madej 60’, 65’

Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 0:0

Legia Warszawa – MKS Ełk 2:1 (0:1)

Bramki: Mikołaj Napora 65’, Patryk Klimala 87’ – Dawid Grzybowski 2’

ŁKS Łódź – Hutnik Nowa Huta (Kraków) 2:1 (2:1)

Bramki: Łukasz Serafinowicz 1’, Bartosz Placek 4’ – Sebastian Palonek 33’(k)

Stal Rzeszów – Stal Mielec 0:1 (0:0)

Bramka: Wojciech Byszewski 61’

GKS Bełchatów – UKS SMS Łódź 0:2 (0:0)

Bramki: Adrian Klepacz 81’, Rafał Biernat 84’

Motor Lublin – MKS Polonia Warszawa 3:1 (1:1)

Bramki: Kacper Waniowski 28’, Dorian Goliszewski 73’, Marcin Czajka 79’ – Dawid Brzeski 4’

GRUPA ZACHODNIA

Zawisza Bydgoszcz – Arka Gdynia 3:4 (1:1)

Bramki: Kamil Zieliński 22, Tomasz Żyliński 83, 89 – Michał Wawrzyniak 6 (s), Jakub Kłosowski 47, Jakub Stepnowski 60, Szymon Nowicki 81

Śląsk Wrocław – Pomologia Prószków 3:0 (1:0)

Bramki: Sebastian Bergier 26’(k), Mikołaj Kotfas 85’, Piotr Szermach 90’+3

Zagłębie Lubin – UKP Zielona Góra 2:0 (1:0)

Bramki: Mateusz Piotrowski 25’, Damian Maślej 70’

Lech Poznań – Arka Nowa Sól 7:0 (7:0)

Bramki: Tomasz Kaczmarek 8’, 26’, Dawid Kurminowski 14’, 43’, Kacper Chodyna 30’, 45’, Marek Mróz 40’(k)

Lechia Gdańsk – Bałtyk Koszalin 1:1 (0:0)

Bramki: Kacper Dubanowski 90’+1 – Filip Tylczyński 63’

Pogoń Szczecin – Warta Poznań 4:2 (2:0)

Bramki: Rafał Maćkowski 26’, 61’, Jakub Bartosik 34’, Aron Stasiak 90’+1 – Adrian Chopcia 57’, Patryk Pawłowski 73’

Ruch Chorzów – Gwarek Zabrze 1:1 (1:1)

Bramki: Jakub Sołdecki 21’ – Dominik Lasik 33’(k)

Górnik Zabrze – FC Wrocław Academy Wrocław 1:1 (0:0)

Bramki: Filip Żagiel 56’ – Paweł Kucharczyk 64’

Lech Poznań – Warta Poznań 3:0 (1:0) – spotkanie zaległe z 13. kolejki

Bramki: Robert Gumny 6’, Maciej Spychała 25’, Paweł Tomczyk 90’+3