Christophe Galtier: W Paryżu zawsze szklanka jest do połowy pusta

fot. Paris Saint Germain (Twitter)

Christophe Galtier wyjaśnił, jak jego pierwsze miesiące na Parc des Princes różniły się od pracy w innych klubach. – Musimy być bardzo ostrożni i nie dać się przytłoczyć krytyką – mówi.

56-latek latem zastąpił w PSG Maurizio Pochettino, który nie spełnił nadziei. Paryżanie są we wszystkich szczeblach niepokonani od 20 meczów. – W tak wielkim klubie musisz być jak najbardziej naturalny w codziennym zarządzaniu zawodnikami. Upewniając się, że wszystko, co zostało powiedziane, pozostaje tak poufne, jak to możliwe – powiedział Galtier.

– W tej medialnej ekspozycji zauważam, że ostatecznie, kiedy jesteś Paris Saint-Germain, szklanka jest zawsze do połowy pusta. Nigdy nie jest do połowy pełna. Musimy też być bardzo ostrożni i nie dać się przytłoczyć krytyką – dodaje.

Szczerze myślę, że mamy dobry początek. Wyniki oznaczają, że uśmiechów jest dużo, ale może być też na odwrót. Spójność grupy jest bardzo ważna i istnieje chęć wspólnego działania. Musimy sprawić, by postępy na poziomie mentalnym był widoczne – kończy Francuz.

W sobotę PSG podejmie w Parku Książąt Niceę (godz. 21:00), z którą w zeszłym sezonie nie potrafili wygrać. Ulegli na wyjeździe wówczas (0:1), zaś w stolicy Francji bezbramkowo zremisowali.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.