Christian Pulisic

Zdjęcie: Gettyimages

Christian Pulisic nie wyklucza rozstania się z londyńskim klubem w najbliższej przyszłości.

Chelsea będzie musiała podjąć kilka ważnych decyzji personalnych w zimowych okienku transferowym. Jedną z nich będzie ciągnący się temat amerykańskiego skrzydłowego, który od momentu dołączenia do “The Blues” z Borussii Dortmund w 2019 za kwotę 64 milionów euro, nie spełnia pokładanych w nim oczekiwań.

Na przestrzeni trzech lat jego rytm meczowy był zakłócany przez różnego rodzaju kontuzje – w sumie stracił 44 potyczek przez urazy. Poza tym, jego relacje z ówczesnym pierwszym szkoleniowcem Thomasem Tuchelem nie należały do najlepszych, z Grahamem Potterem też nie znalazł wspólnego języka.

Obecny sezon zaczął jako rezerwowy. W 14 meczach Premier League rozegrał zaledwie 414. minut. 10 razy został wprowadzany na murawę z ławki, trzy razy zaczynał w pierwszych składzie, a raz przesiedział całe spotkanie. W 13 potyczkach zdobył jedną bramkę i dołożył jedną asystę. Ze swojej sytuacji w Chelsea jest niezadowolony i nie wyklucza on możliwości zmiany pracodawcy w najbliższym okienku transferowym.

W tej chwili nie ma wątpliwości, że wracam do Chelsea. Jestem skupiony i przygotowany na dokończenie sezonu. Ale oczywiście wiemy, jak to działa w piłce nożnej. Wszystko potrafi bardzo szybko się zmienić. W tej chwili, jestem skupiony na treningach i pracy dla Chelsea, ponieważ tutaj właśnie jestem – powiedział Amerykanin w rozmowie z “Indirect Podcast”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x