Włosi tracą dziś dwa punkty w spotkaniu z Bułgarią i mają tym samym dwa oczka mniej niż prowadząca w grupie H Chorwacja. Dziś na stadionie imienia Wasyla Lewskiego w Sofii Bułgarzy byli o krok od sprawienia sensacji, bowiem do 84″ minuty prowadzili z Włochami.

Sensacyjnego wyniku nie zapowiadały początkowe poczynania gości. Zawodnicy squadra azzurra przeważali i po dośrodkowaniu Bertolacciego w czwartej minucie Nikołaj Michajłow minął się z piłką a rozpaczliwie interweniujący obrońca Yordan Minev posłał piłkę do własnej siatki. Bułgarzy jednak nie złożyli broni i przejęli kontrolę nad spotkaniem. Najpierw na 1:1 gola zdobył Iwelin Popow. A już w 29″ minucie po kolejnej akcji Bułgaria objęła prowadzenie za sprawą znanego polskim kibicom Ilijana Micanskiego. Asystę przy bramce byłego piłkarza Zagłębia zaliczył właśnie Popow. Włosi nie potrafili wykorzystać swoich mocnych stron i kompletnie nie mieli pomysłu jak poradzić sobie z Bułgarami. Gospodarze jednak chcieli postawić kropkę nad “i”. W końcówce minucie Popow uderzył z rzutu wolnego na bramkę Sirigu, lecz piłka uderzyław poprzeczkę ratując Włochów.  Na sześć minut przed koncem regulaminowego czasu gry Włosi przeprowadzili akcję, którą wykończył strzałem z około dwudziestu metrów Eder, dając remis. Włosi mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, lecz strzał Chielliniego po rzucie rożnym w ostatnich chwilach meczu był bardzo niecelny.

Bułgaria 2:2 (2:1) Włochy