Chelsea walczy o kolejnego obrońcę. Były podopieczny Conte na celowniku

Przyjście do klubu nowego szkoleniowca oznacza zwykle zmiany personalne w składzie. Nie inaczej jest w londyńskiej Chelsea, która wykazała się dużą aktywnością w trakcie letniego okienka transferowego aż do ostatniego jego dnia. Wygląda na to, że i po jego zamknięciu do kadry zespołu może dołączyć ktoś znaczący.

Antonio Conte przymierza się bowiem do pozyskania swojego byłego podopiecznego z Juve, Martina Caceresa. Urugwajski obrońca od lutego zmagał się z kontuzją ścięgna Achillesa, zaś z końcem czerwca wygasła jego umowa z mistrzem Włoch. Od tamtej pory 29-latek nie związał się z żadnym klubem. Mimo, iż “The Blues” pozyskali w ostatnim dniu okienka dwóch defensorów – Davida Luiza oraz Marcosa Alonso, włoski menedżer znajdzie w tej formacji jeszcze jedno miejsce dla Caceresa. Conte ceni go przede wszystkim za wszechstronność, dzięki której reprezentant Urugwaju może pokryć wszystkie pozycje w obronie.

Poza Chelsea jego usługami zainteresowane są włoskie ekipy na czele z AC Milanem, AS Romą oraz Napoli. Z pewnością klub, do którego trafi Caceres będzie miał z niego duży pożytek.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.