Chelsea triumfuje w szlagierze Premier League. City kończyło w ,,9″.

chelsea.pl

Podopieczni Antonio Conte po dobrym spotkaniu pokonali na Etihad Stadium drużynę Manchesteru City 3-1. ,,The Blues” umocnili się tym samym na pozycji lidera Premier League, powiększając swoją przewagę nad ,,The Citizens” do czterech punktów.

Mecz stał na bardzo dobrym poziomie. Pierwsze dwa kwadranse były niezwykle wyrównane, a w nich swoje okazje bramkowe mieli Eden Hazard dla Chelsea oraz Sergio Aguero dla Manchesteru City. W 25. minucie bramkę dla ,,The Citizens” zdobył Fernandinho, jednakże Brazylijczyk znajował się na pozycji spalonej i gol słusznie nie został uznany. Ostatni kwadrans pierwszej odsłony spotkania to wyraźna przewaga podopiecznych Pepa Guardioli, która została zwieńczona samobójczym trafieniem Gary’ego Cahilla.

Początek drugiej połowy toczył się w taki sam sposób, w jaki kończyła się pierwsza odsłona. Dwie stuprocentowe okazje zmarnował jednak Kevin de Bruyne, odpowiednio w 49. i 57. minucie. Kiedy mogło wydawać się, że Manchester City za chwilę powiększy swoje prowadzenie, to bramkę zdobyła Chelsea. Świetne zagranie z środka pola wykorzystał Diego Costa, który pewnym strzałem zaskoczył Claudio Bravo. Był to kluczowy moment tego spotkania. W 70. minucie goście objęli prowadzenie na Etihad Stadium. Kontrę londyńczyków perfekcyjnie wykończył Willian. Pep Guardiola starał się odwrócić losy tego spotkania wprowadzając na murawę takich piłkarzy jak Yaya Torue czy Kelechi Ichenacho, lecz w 90. minucie piłkarze Antonio Conte postawili kropkę nad ,,i”, a konkretnie uczynił to Eden Hazard.

W doliczonym czasie gry pojawiło się mnóstwo negatywnych emocji. Czerwoną kartkę po rzeźnickim faulu na Luizie otrzymał Sergio Aguero. Po tym wydarzeniu na boisku rozpętało się niemałe zamieszanie, po którym tę samą karę co Argentyńczyk otrzymał jego kolega z zespołu – Fernandinho.

Chelsea umacnia się na fotelu lidera i jednocześnie odniosi swoje ósme ligowe zwycięstwo z rzędu. ,,The Citizens” zaś w przypadku zwycięstwa Arsenalu nad West Hamem spadną na czwartą lokatę.

Manchester City – Chelsea 1:3 (1:0)

1:0 Cahill (og) 45′