Chelsea pokonuje Everton! Znamy wszystkich ćwierćfinalistów Carabao Cup

Sky Sports

The Blues pokonali u siebie Everton 2:1 i tym samym awansowali do ćwierćfinału Carabao Cup.

Na Stamford Bridge byliśmy świadkami spotkania 1/8 finału w ramach Carabao Cup, czyli pucharu ligi angielskiej. Zdecydowanym faworytem byli tutaj oczywiście podopieczni Antonio Conte. Obecna forma The Toffees na wyjazdach pozostawia wiele do życzenia. W obecnym sezonie ligowym nie wygrali oni ani jednego meczu na boisku rywala. Do formy dochodzi jeszcze czynnik historyczny, mianowicie Everton po raz ostatni wygrał z Chelsea na wyjeździe w 1994 roku. Jak wiemy po wyniku dzisiejszego meczu, ta seria pozostaje wciąż nietknięta.

Jeżeli chodzi o samo spotkanie, to gospodarze zdominowali pierwsze czterdzieści pięć minut. Mówią o tym statystki, ponieważ w pierwszej połowie Everton nie był w stanie oddać celnego strzału (przy dwóch Chelsea). The Blues potwierdzili swoją przewagę, strzelając bramkę w 26′ minucie. Jej autorem był Antonio Rudiger. Dla tego niemieckiego obrońcy był to pierwszy gol w barwach londyńskiego klubu.

W drugiej połowie obraz meczu nieco się zmienił. To goście atakowali, a Chelsea uspokajała grę. Evertonowi jednak brakowało skuteczności. Przy najciekawszych akcjach nie było dobrego wykończenia lub brakowało szczęścia. Przy stanie 1:0 piłka po ładnym strzale trafiła w poprzeczkę bramki Willy’ego Caballero. Miejscowi z kolei sprowadzali grę do środka pola i nie wydawali się szczególnie zainteresowani konkretniejszym atakiem na bramkę rywali.

Pomimo tego, że Everton był groźniejszy, to Chelsea podwyższyła wynik. Po przepięknym rozegraniu rzutu rożnego, przez Williana i Cesca Fabregasa, to Brazylijczyk wpakował piłkę do siatki i mógł się cieszyć z gola. Wszystko działo się już w doliczonym czasie gry, więc Chelsea w ten sposób postawiła pieczątkę nad awansem do ćwierćfinału pucharu. Nie była to jednak ostatnia bramka w tym meczu. Od razu po wznowieniu gry ze środka boiska, The Toffees ruszyli do ataku i znaleźli się w polu karnym przeciwników. Zamieszanie w szesnastce wykorzystał Dominic Calvert-Lewin i strzelił honorową bramkę dla swojego zespołu.

W innym dzisiejszym spotkaniu 1/8 finału Carabao Cup, West Ham pokonał na wyjeździe Tottenham 3:2. Pełny skład ćwierćfinałów to: Arsenal, Bournemouth, Bristol City, Chelsea, Leicester, Manchester City, Manchester United i West Ham United.

25.10.2017, 1/8 finału Carabao Cup, Stamford Bridge (Londyn)

Chelsea Londyn – Everton 2:1 (1:0)

Antonio Rudiger 26′, Willian 90+3′ – Dominic Calvert-Lewin 90+4′

Chelsea: Wilfredo Caballero, Antonio Rudiger, Gary Cahill, Andreas Christensen, Davide Zappacosta, Ethan Ampadu, Daniel Drinkwater (Cesc Fabregas 62′), Kenedy, Willian, Michy Batshuayi (Alvaro Morata 85′), Charly Musonda (Pedro 70′)

Everton: Jordan Pickford, Leighton Baines, Phil Jagielka, Ashley Williams, Jonjoe Kenny, James McCarthy (Dominic Calvert-Lewin 64′), Beni Baningime, Tom Davies, Kevin Mirallas, Wayne Rooney (Oumar Niasse 82′), Aaron Lennon (Ademola Lookman 74′)

Żółte kartki: Antonio Rudiger, Tom Davies, James McCarthy, Phil Jagielka

Sędzia: Neil Swarbrick