Chelsea lepsza od Tottenhamu w hicie kolejki!

(Photo by Julian Finney/Getty Images)

W niedzielnym meczu pomiędzy Tottenhamem a Chelsea, lepsza okazała się drużyna aktualnego mistrza Anglii. Zespół prowadzony przez Antonio Conte pokonał 1-2 popularne “Koguty”.

Bohaterem zespołu gości został 26-letni Marcos Alonso, który dwukrotnie trafiał do bramki strzeżonej przez Hugo Llorisa. Mecz był prowadzony w szybkim tempie i obfitował w dogodne sytuacje. Warto wspomnieć, że wszystkie bramki zdobyli zawodnicy drużyny z niebieskiej części Londynu. Pierwsza bramka padła w 24. minucie, rzut wolny z około 20 metrów na bramkę zamienił przepięknym strzałem Marcos Alonso. Zespół gospodarzy jeszcze przed przerwą miał dwie bardzo dobre okazje do wyrównania. Niestety dla “Kogutów” dobrze tego dnia dysponowany był Thibaut Courtois. Początek drugiej połowy przekonał zgromadzonych na stadionie kibiców, że to na pewno nie koniec emocji. Bowiem zespół Mauricio Pochettino od razu przystąpił do ofensywy. Pierwsza sytuacja do wyrównania była już w 46 minucie, ale strzał Christiana Eriksena został zablokowany przez defensorów “The Blues”. Z upływem czasu to zespół gości miał dogodniejsze szanse do zdobycia bramki. Najpierw strzał z pola karnego Moraty został zablokowany, chwilę później w słupek trafił Willian. W 82 minucie z rzutu wolnego w pole karne dośrodkowywał Eriksen a Michy Batshuayi niefortunnie interweniował i skierował futbolówkę do własnej bramki. Jednak radość Tottenhamu nie trwała długo, w 88 minucie to zespół gości ponownie wyszedł na prowadzenie. Znów za sprawą Hiszpana, który wykorzystał serię błędów piłkarzy z White Hart Lane. Alonso wpadł w pole karne i płaskim strzałem między nogami interweniującego Hugo Llorisa umieścił piłkę w siatce. Do końcowego gwizdka, kibice nie zobaczyli więcej goli i mecz zakończył się zwycięstwem aktualnych mistrzów Anglii.

Tottenham Hotspur 1-2 (0-1) Chelsea FC

Michy Batshuayi 82 (s) – Marcos Alonso 24, 88

Tottenham: Hugo Lloris – Eric Dier (68, Son Heung-min), Toby Alderweireld, Jan Vertonghen – Kieran Trippier (90, Vincent Janssen), Dele Alli, Victor Wanyama, Moussa Dembélé, Christian Eriksen, Ben Davies (80, Moussa Sissoko) – Harry Kane.

Chelsea: Thibaut Courtois – César Azpilicueta, Andreas Christensen, Antonio Rüdiger – Victor Moses, Tiemoué Bakayoko, David Luiz, N’Golo Kanté, Marcos Alonso – Willian (78, Pedro), Álvaro Morata (79, Michy Batshuayi).

Żółte kartki: Dier, Vertonghen, Alderweireld, Kane – Rüdiger, Luiz, Alonso.

Sędziował: Anthony Taylor.