Taki hit drugiej kolejki Premier League nie mógł pozostać niezauważony. Wielu obserwatorów wróżyło tu wielkie emocje i jedną lub dwie bramki. Zakończyło się pięknym i okazałym zwycięstwem wicemistrzów Anglii – Manchesteru City, aż 3:0!

“The Citizens” zepchnęli podopiecznych Jose Mourinho do rozpaczliwej defensywy już od pierwszej minuty. 20 sekund po pierwszym gwizdku Aguero uderzył w Begovicia. W kolejnych minutach przewaga City się zarysowywała, lecz w siódmej minucie arbiter mógł wskazać na wapno po zagraniu ręką Vincenta Kompany’ego. Martin Atkinson uznał jednak, że Belg dotknął piłki przypadkowo. Wydawało się, że mecz będzie przebiegał według stałego schematu; najpierw strzał Aguero potem strzał Toure następnie Navasa a później kontra Chelsea. Wszystko zmienił Sergio Kun Aguero, który tym razem indywidualnie postanowił rozprawić się z defensywą Londyńczyków i umieścił piłkę w siatce. Chelsea chciała szybko odrobić straty, lecz Manchester City grał mądrze, lecz chwilami brutalnie, jak np. przy uderzeniu łokciem Diego Costy. Do przerwy widniał wynik 1:0.

Z każdą minutą drugiej połowy gra zaczynała przypominać typowy brytyjski futbol.  W 52.minucie Willian próbował pokonać Harta z rzutu wolnego lecz bezskutecznie. Był to jeden z dwóch celnych strzałów mistrzów Anglii w tym meczu. City starało się utrzymywać Chelsea w strefie środkowej boiska, lecz w  70.minucie Eden Hazard dostał piłkę, wbiegł w pole karne i huknął z jedenastu metrów, lecz tu dobrze zachował się Hart i wybronił to uderzenie. Manchester raczej kontrował, obawiając się ofensywy Chelsea i w 80.minucie po wrzutce Silvy Vincent Kompany posłał piłkę do bramki Asmira Begovicia zmieniając wynik. Chelsea jeszcze się na dobre nie przebudziła, kiedy na 3:0 strzelił Fernandinho nokautując mistrzów Anglii.

Manchester City 3:0 (1:0) Chelsea Londyn