“Cel jest taki…” – Jasny plan prezesa Warty Poznań

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

W ostatnich tygodniach kibice Warty Poznań z niepokojem mogli spoglądać na przyszłość ich klub.

Poznański klub szuka domu

Warta Poznań musiała poszukać alternatywnego miejsca do rozgrywania swoich domowych spotkań. Niepewność dotycząca dostępności stadionów przy Drodze Dębińskiej oraz ulicy Bułgarskiej zmusiła zarząd klubu do podjęcia trudnych decyzji.

Bartłomiej Farjaszewski, właściciel klubu, początkowo wyraził niepokój co do przyszłości zespołu w Poznaniu. Jednakże, po długich rozważaniach, postanowiono kontynuować występy na zapleczu Ekstraklasy, co jest znaczącym krokiem dla zespołu aspirującego do awansu.

Zmiana lokalizacji na Grodzisk Wielkopolski, choć tymczasowa, jest ważnym testem dla klubu oraz jego kibiców. Decyzja o kontynuowaniu rozgrywek poza granicami Poznania została podyktowana brakiem alternatyw oraz długoterminowymi planami rozwoju infrastruktury sportowej.

W celu zapewnienia ciągłości i stabilności, Warta złożyła wniosek do Komisji Licencyjnej, co umożliwi jej występy w nowej lokalizacji przez co najmniej kolejny sezon. Klub nie ustaje w dążeniach do powrotu na stałe do Poznania, co może nastąpić nie wcześniej niż za rok.

– W zeszłym tygodniu zostało złożone pismo do komisji licencyjnej. Cel jest taki, by w ciągu roku Warta wróciła do Poznania. Do tego czasu złożyliśmy wniosek o Grodzisk Wielkopolski – przekazał  w poniedziałek prezes Warty Poznań Artur Meissner.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.