W ramach drugiej kolejki ligi włoskiej Inter Mediolan pokonał na wyjeździe Catanię aż 3:0.
Pierwsze minuty to dosyć wyrównane spotkanie z obydwu stron, Catania stwarzała sobie okazje, ale brakowało jej solidnego wykończenia. Inter również atakował ale nie przynosiło to zamierzonych efektów.

W końcu nadeszła 19 minuta, piłkę na prawym skrzydle otrzymał Jonathan wbiegł on w pole karne rywala z Sycylii i zagrał piłke wzdłuż bramki, wprost do wybiegającego Palacio, któremu nie pozostało nic innego jak tylko wbić piłkę do bramki. Do przerwy Inter prowadził zasłużenie 1:0.

Po niespełna 11 minutach drugiej odsłony gry przyjezdni z Mediolanu podwoili swoją przewagę nad wyspiarzami. Tym razem w roli głównej wystąpił drugi z bocznych obrońców nerazzurrich, Yuto Nagatomo. On jednak nie asystował, a sam zdobył gola.

W ostatnich dziesięciu minutach wynik na 3:0 ustalił niezawodny Ricky Alvarez i Inter odniósł efektowną wyjazdową wygraną.

Catania Calcio – Inter Mediolan 0:3 (0:1)
0:1 Palacio 19′
0:2 Nagatomo 56′
0:3 Alvarez 80′