soccerbase.com

Wayne Rooney jest bezsprzecznie legendą Manchesteru jeśli chodzi o kwestie czysto sportowe. W  526 meczach dla „Czerwonych Diabłów” strzelił  246 bramek. W ciągu ostatnich paru lat anglik co chwile bije jakiś rekord i zbliża się do kolejnych. Ustanawianie rekordów i dobra gra to u kapitana United dwie sprzeczne kwestie. Czy Wayne Rooney przegapił moment na odejście w chwale z Old Trafford?

David Moyes walczył o pozostanie w klubie Rooneya i wyszło mu na dobre – 17 bramek i 10 asyst w sezonie 2013/2014. Dwa sezony pod wodzą Van Gaala były dla kapitana reprezentacji Anglii rollercosterem. Rooney mógł wygrać mecz dla Czerwonych Diabłów, po czym przechodził niezauważenie przez koleje 3  –  skutkiem 20 bramek i 11 asyst w dwa lata. Jose Mourinho, który jest fanem Rooneya od wielu lat (był bliski ściągnięcia go do Chelsea) miał być dla napastnika impulsem do odnalezienia formy sprzed dwóch lat.

O ile gra United pod wodzą Portugalczyka póki co jest średnio przyjemna dla oka to gra Rooneya jest czymś czego nie da się wytłumaczyć.  W meczu z Northampton anglik grał gorzej niż piłkarze trzecioligowca. Nie był wstanie podać celnie na trzy metry,  był wolny,  jako „9” cofał się po piłkę do środka i spowalniał akacje  – Rooney przerzuty ma niesamowite, ale prawda jest taka, że 90% jego podań stopuje akcje Manchesteru.   W sezonie 2016/2017 każdy jego mecz wygląda tak samo – beznadziejnie.

Co się dzieje z Waynem Rooneyem? Facet, który zarabia ponad milion złotych tygodniowo nie jest w stanie celnie podać piłki na parę metrów. Sir Alex Ferguson nie bał się posadzić anglika na ławkę, a póki co Jose Mourinho nie ma jaj, żeby to zrobić. Niemożliwe jest, że jeden mecz bez Wayne’a zmieni obraz gry United. Mourinho musi opracować system gry bez Rooney`a, który pierwsze efekty może dać po miesiącu, dwóch. Nie da się grać efektywnie i efektownie  z zawodnikiem, który absolutnie nic nie wnosi do gry zespołu.

Śmieszą wypowiedzi obrońców zawodnika i byłych graczy United, a obecnie „ekspertów”. Paul Scholes i bracia Neville zawzięcie bronią Rooney`a. To, że rzucanie po pozycjach nie jest dobre dla anglika i, że nie pozwala mu to na ustabilizowanie formy itp. itd. Panowie eksperci jednak nie mówią co robić z Rooneyem gdy od 5 spotkań gra totalne dno.

Jose Mourinho widzi to co się dzieje z jego zawodnikami, ale najwyraźniej nie jest w stanie podjąć kluczowej decyzji. Z Rooneym w pierwszym składzie United najprawdopodobniej nie osiągnie w tym sezonie nic – to samo tyczy się reprezentacji.  Anglik blokuje tylko miejsce w składzie i pobiera astronomiczną tygodniówkę. Gdyby przed tym sezonem napastnik odszedł do MLS lub Chin prawdopodobnie dostałby takie same pieniądze i raczej nikt by nie miał mu za złe, że odchodzi – patrząc na transfery przeprowadzone przez United.

Pozostanie w Manchesterze to mogła być zła decyzja. Można zrozumieć chęć współpracy z Joe Mourinho jednak Rooney musiał zdawać sobie sprawę co się z nim dzieje. Poprzedni słaby sezon był prawdopodobnie zapowiedzią zjazdu równią pochyłą dla anglika. Widać, że Wayne nie dba o siebie, w meczu więcej macha rękoma do sędziego niż celnie poda, jako kapitan nie umie pociągnąć drużyny do lepszej gry. Co się dzieje z Rooneyem? Prawdopodobnie on sam nie umiałby odpowiedzieć na to pytanie. Wydaje się, że szansa na odejście Wayne`a Rooney`a w chwale minęła na dobre i jego obecna okropna gra przyćmi jego wieloletnie zasługi dla klubu z Old Trafford.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl
Zakład bez ryzyka 500 zł i bonus od depozytu 50 zł na Superbet.pl
Freebet 50 zł, zakład bez ryzyka 600 zł i bonus od depozytu 1000 zł na Betfan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *