Carabao Cup: Tottenham pokonuje West Ham w derbach Londynu i melduje się w półfinale

W meczu 1/4 finału Carabao Cup Tottenham Hotspur pokonał West Ham United 2:1. Gole dla Kogutów strzelili Steven Bergwijn i Lucas Moura, dla Młotów trafił Jarrod Bowen.

Antonio Conte wiedział, że jego klub nie ma szans na wygranie mistrzostwa, a w Lidze Konferencji odpadł już w fazie grupowej. Carabao Cup może być więc jedynym trofeum, które Koguty mogą wygrać, dlatego dziś na boisko wyszła pierwsza jedenastka. Takiej decyzji nie podjął David Moyes, ale nie można powiedzieć, że West Ham wyszedł totalnymi rezerwami.

Na pierwszą groźną sytuację musieliśmy poczekać do 12. minuty. Harry Kane dostał kapitalne podanie od jednego z partnerów, wyszedł sam na sam z Alphonsem Areolą, ale ten popisał się świetną interwencją. Następna ofensywna akcja Kogutów już zakończyła się golem. Steven Bergwijn podał do Pierre Højbjerga, Duńczyk oddał futbolówkę Holendrowi, a ten z najbliższej odległości trafił do siatki. Chwilę później goście mogli już doprowadzić do remisu, bo dwukrotnie na bramkę Spurs uderzał Tomáš Souček, lecz kapitalnymi interwencjami wykazywał się Hugo Lloris. O ile francuski bramkarz ratował, to Eric Dier zaszkodził. Reprezentant Anglii fatalnie wyprowadził futbolówkę spod własnej bramki, przejął ją Declan Rice, kapitalnie podał do Jarroda Bowena, a ten ładnym uderzeniem po ziemi doprowadził do remisu. Remisu, z którego Młoty długo się nie cieszyli. W 35. minucie ponownie do siatki trafili gospodarze, tym razem sprawą Lucasa Moury. Gol Brazylijczyka ustalił wynik do przerwy i bliżej awansu po pierwszej połowie byli podopieczni Antonio Conte.

W drugiej części podopieczni Davida Moyesa oczywiście starali się doprowadzić do remisu i nawet kilkukrotnie mieli dogodne okazje, aby to zrobić.  Niestety zawodnicy West Hamu zazwyczaj pudłowali lub ich uderzenia były blokowane, bo trzeba przyznać, że Lloris w drugiej połowie specjalnie się nie wysilił. Gospodarze podczas drugich czterdziestu pięciu minut w ofensywie nic nie pokazali, lecz trzeba wspomnieć o tym, że wyglądali bardzo pewnie i ten mecz był przez nich raczej kontrolowany. Koguty dzięki tej wygranej są już w półfinale, tam na pewno zagrają z zespołem z Premier League. Losowanie odbędzie się jeszcze dziś.