Carabao Cup: Mecz dwóch połów i awans Manchesteru City

źródło: twitter.com/Carabao_Cup

Manchester City pokonało Manchester United 2:0 w półfinale Carabao Cup. Obywatele mogą szykować się na finałowe starcie z Tottenhamem Hotspur.

Derby Manchesteru, jak zawsze zapowiadały się niezwykle pasjonująco. Obie drużyny mają za sobą dobry czas, a to mogło utwierdzać nas w przekonaniu, że zobaczymy bardzo dobre spotkanie. I tak faktycznie było. Od początku, zarówno gospodarze, jak i goście wzięli się do roboty. Widzieliśmy 45. minut, w których obowiązywały zasady cios za cios. Mogliśmy zaobserwować wiele ładnych, zespołowych akcji, ale niestety zabrakło najważniejszego. Mam na myśli oczywiście sól piłki nożnej, czyli gole. Okej, bramki padały, ale po spalonych, więc sędzia był zmuszony ja anulować. Zdecydowanie najlepsze sytuacje do zapisania się na liście strzelców mieli Kevin De Bruyne i Bruno Fernandes. Portugalczyk, zza pola karnego uderzył technicznie, wszyscy widzieli już piłkę w okienku bramki, ale Steffen wybitnie interweniował. Natomiast Belg po obiecującej akcji, trafił tylko w słupek bramki Hendersona.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, padła pierwsza bramka. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zdobył ją John Stones. Anglik zdobył swojego pierwszego gola od 2017 roku. Od tego momentu spotkanie zaczęło przechylać się na stronę Manchesteru City. Podopieczni Pepa Guardioli mieli zdecydowanie więcej korzystnych sytuacji do podwyższenia prowadzenia, ale ten czas nie trwał długo. United zaczęło się budzić i zyskało inicjatywę gry. Jednak dziś kolejny raz wyszła rzecz powszechnie wiadoma, Czerwone Diabły zwyczajnie nie umieją skutecznie rozgrywać akcji w ataku pozycyjnym. Gospodarze niemiłosiernie męczyli się, gdy ich przeciwnicy wracali całą jedenastką, na własną połowę. W 83. minucie niewykorzystany czas na zdobycie bramki, zemścił się na Manchesterze United. Po niedokładnie wybitym rzucie rożnym, do piłki dopadł Fernandinho. Brazylijczyk przymierzył z pierwszej piłki i wolejem umieścił piłkę w siatce rywala. Na kilka minut przed końcem meczu goście mieli spokojne prowadzenie, które zagwarantowało im awans do finału Carabao Cup.