Carabao Cup: Cały mecz Modera, asysta Casha, United za burtą

Wczoraj odbyły się mecze 1/16 Pucharu Ligi Angielskiej zwanego potocznie Carabao Cup.

Oprócz Manchesteru United faworyci wygrali swoje spotkania. “Czerwone Diabły” przegrały u siebie z West Hamem 0:1. Gola dla drużyny Łukasza Fabiańskiego (dzisiaj poza kadrą meczową) strzelił Manuel Lanzini. Brighton z Jakubem Moderem w składzie pewnie pokonało Swansea. Polak rozegrał pełne 90 minut i zebrał przyzwoite recenzje za swój występ.

Londyńska Chelsea rozprawiła się z Aston Villą, ale dopiero po konkursie rzutów karnych. W regulaminowym czasie padł bramkowy remis. Warto zaznaczyć, że asystę przy golu dla gości zanotował starający się o polskie obywatelstwo Matty Cash. Bramkę dla “The Blues” zdobył Timo Werner.

W innych spotkaniach Arsenal bez problemu poradził sobie z Wimbledonem a Leicester z Millwall. W pojedynku Wolverhampton z Tottenhamem – podobnie jak na Stamford Bridge – byliśmy świadkami serii jedenastek. Przez 120 minut utrzymywał się remis 2:2. Presję karnych lepiej znieśli piłkarze Nuno Espírito Santo i to oni przeszli dalej.