Canal+ z prawami do transmisji spotkań Ligue 1

Icardi i Neymar

Zdjęcie: twitter.com/PSG_inside

Canal+ otrzymał prawa do transmisji spotkań zarówno Ligue 1, jak i Ligue 2 do końca obecnego sezonu. Jednak nie obyło się bez dodatkowych opłat.

Do tej pory Canal+ posiadało prawa do prezentowania dwóch najważniejszych meczów Ligue 1 tygodniowo. Już transmisja tych spotkań sporo kosztowała medialnego giganta, bo aż 330 milionów euro rocznie. Przez tak wysoką cenę Canal+ wytoczyło pozew przeciwko LFP (Ligue de Football Professionnel)- ciału zarządzającemu głównymi rozgrywkami piłkarskimi we Francji. Dystrybutor uważał, że wyznaczona suma jest mocno zawyżona.

Jednak przez ostatnie dni obie strony doszły do porozumienia. Canal+ nadal będzie płacić 330 milionów euro rocznie, ale przez dopłatę kolejnych 200 milionów, będzie miało prawo do transmisji wszystkich spotkań pierwszej oraz drugiej ligi francuskiej do końca obecnego sezonu. Wcześniej podobne prawa przysługiwały innemu koncernowi – Mediapro. Jednak umowa z tym dystrybutorem została zerwana.

Zatem opłata za transmisje rozgrywek Ligue 1 i Ligue 2 wyniesie o 452 milionów mniej, niż początkowo zakładano. Również w porównaniu z zeszłym sezonem, kwota ta zaliczyła spadek o siedemnaście milinów. Spotkania drugiej ligi francuskiej mogą być też pokazywane przez BeIn, który tylko za rozgrywki drugiego szczebla zapłaci 30 milionów euro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *