Serie A TIM: AS Roma w Lidze Mistrzów! Lazio narobiło sobie kłopotów.

Indosport

Sobotnia wpadka Interu z Sassuolo(1:2) pozwoliła AS Romie otworzyć szampany. Klub z Rzymu może być już pewny występów na boiskach Champions League w przyszłym sezonie. Swoją sytuację skomplikował drugi zespół ze stolicy Włoch. Lazio w dzisiejszym spotkaniu zremisowało z broniącym się przed spadkiem Crotone 2:2.

Wygrane Interu i Lazio w swoich spotkaniach miały nam zapewnić fantastyczne emocje w ostatniej kolejce Seria A TIM. Drużyna z Mediolanu w sobotni wieczór podejmowała na własnym boisku ekipę Sassuolo, która nie była zaangażowana ani w walkę o utrzymanie, ani o grę w europejskich pucharach. Inter po prostu musiał ten mecz wygrać, żeby w ostatnim spotkaniu mieć klarowną sytuacje. No i przegrał. W pierwszej połowie starał się prowadzić grę, ale niewiele z tego wychodziło. Wtedy rzut wolny wyegzekwował Politano i w 25 minucie sprytnie umieścił piłkę w siatce.

Inter starał się odrobić straty, ale zbyt wiele z tego nie wychodziło. W drugiej połowie jeszcze bardziej przycisnął Sassuolo, a wtedy nadzieję na wygraną odebrał im Berardi. Huknął nie do obrony.

Golem zdołał odpowiedzieć Rafinha, ale to nie wystarczyło. Nerrazuri przegrali to spotkanie i zawiedli w najważniejszym momencie sezonu. Na ich szczęście Lazio zrobiło wszystko, żeby w ostatniej kolejce ich rywalizacja miała jeszcze jakieś znaczenie. Czwarta drużyna Calcio A zremisowała na wyjeździe ze słabiutkim Crotone, które dzielnie walczy o utrzymanie. Gospodarze wykazali się wolą walki i mało brakowało, żeby sprawili ogromną niespodziankę i pokonali drużynę posiadającą w swoim składzie takie gwiazdy jak Immobile czy Milinković-Savić. To właśnie ten ostatni wbił nóż w serce kibicom gospodarzy. Serb, który jest na celowniku największych klubów na świecie, przytomnie zachował się w polu karnym i umieścił piłkę w siatce. Taki rezultat sprawia, że Inter będzie musiał pokonać Lazio różnicą czterech goli, żeby zagrać w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów. Crotone za tydzień zagra w Neapolu z drużyną Arka Milika i Piotrka Zielińskiego. Musi zdobyć punkty, żeby myśleć o utrzymaniu. SPAL, bezpośredni rywal w walce o utrzymanie drużyny ze Stadio Ezio Scida, na własnym boisku zagra z Sampdorią. Drużyna Thiago Cionka uległa dzisiaj Torino. Niespodziankę sprawiło Cagliari, które wygrywało na wyjeździe z Fiorentiną. Zwycięstwo dało gościom awans na szesnastą lokatę. W ostatniej kolejce zespół Diego Lopeza podejmie u siebie Atalantę.