Cagliari przekonało utalentowanego pomocnika, jeszcze niedawno grał w Serie D
Jeszcze 13 miesięcy temu, Matteo Prati grał w Rawennie w Serie D, a teraz jest blisko związania się Cagliari.
19-letni włoski pomocnik zeszłego lata opuścił Rawennę i przeszedł do SPAL, drużyny Serie B, gdzie rozegrał 20 meczów ligowych. Po spadku do Serie C, nie wyobraża sobie wypleniania kontraktu, który kończy się w 2025 roku.
Prati wyróżniał się z reprezentacji Włoch na mistrzostwach świata U-20, z którą dotarł do finału, ulegając ostatecznie z Urugwajem (0:1) w La Placie.
Jak donosi Gianluca Di Marzio, Cagliari zgodziło się zapłacić SPAL około 5 mln euro plus 2 mln euro dodatków za Pratiego. Palermo również było poważnie zainteresowane Palermo utalentowanym nastolatkiem. Jest udanym przykładem rozwijania włoskiego talentu i będzie miał nadzieję na regularną grę w najwyższej klasie rozgrywkowej w tym sezonie.
🔴🔵Dalla #SerieD alla #SerieA in un anno. Il #Cagliari chiude per #Prati 👉https://t.co/twNBAv6sF8 pic.twitter.com/1CTWpEYidJ
— Gianluca Di Marzio (@DiMarzio) August 14, 2023
-

AktualnościMalo Gusto broni trenera Chelsea Liama Roseniora po serii słabszych wynikówNowacki / 30 marca 2026, 16:23
-


AktualnościInter zainteresowany Andrijem Łuninem jako możliwym zastępstwem dla Yanna SommeraNowacki / 30 marca 2026, 15:56
-


AktualnościEnzo Fernández: deklaracja o Madrycie podgrzewa spekulacje o transferze do RealuNowacki / 30 marca 2026, 15:16
-


AktualnościMarquinhos: kapitan PSG chce wrócić do Corinthians po wygaśnięciu kontraktuNowacki / 27 marca 2026, 16:04
-

AktualnościJürgen Klopp: Mohamed Salah to jeden z największych piłkarzy w historiiNowacki / 27 marca 2026, 15:33
-

AktualnościJoan García odrzucony z kadry Hiszpanii przed meczem z SerbiąNowacki / 27 marca 2026, 14:58
































