Cafu doznał poważnej kontuzji. Wypadnie na sześć miesięcy

Cafu / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Sprawdziły się najczarniejsze scenariusze w kontekście 26-letniego Cafu z Legii Warszawa. Środkowy pomocnik w niedzielnym meczu “Wojskowych” z Cracovią (2:1) zerwał więzadło krzyżowe przednie w kolanie.

– Doznał urazu kolana i jest to sytuacja, która wygląda na poważną. Musimy poczekać na badania, wtedy powiem więcej. Nie jest to odnowienie kontuzji, którą odniósł on w meczu z Pogonią Siedlce – mówił Aleksandar Vuković po zakończeniu spotkania. Rzecznik prasowy Legii Warszawa, Izabela Kruk we wtorek poinformowała, że Cafu zerwał więzadło krzyżowe przednie. Brazylijczyk w jednym ze starć z Mateuszem Wdowiakiem zablokował futbolówkę wślizgiem i po interwencji sztabu medycznego na krótko wrócił na murawę, ale szybko z niej zszedł. W drużynie Aleksandara Vukovicia był pewniakiem do składu i teraz Serb na nowo musi szukać alternatywy.

26-letni Cafu we wszystkich rozgrywkach ligowych rozegrał osiem meczów i obejrzał dwie żółte kartki. Legia Warszawa w środę w ramach 1/32 Pucharu Polski zmierzy się na wyjedzie z pierwszoligową Puszczą Niepołomice.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *