Były wicemistrz Polski ma spory problem. ZUS żąda ogromnych pieniędzy
GKS Katowice ma spory problem. Według raportu opublikowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, drugoligowy klub ma zaległe zobowiązania na kwotę 4 milionów złotych.
W ostatnich tygodniach Zakład Ubezpieczeń Społecznych wziął pod lupę sytuację finansową GKS-u Katowice. Według ich raportu drugoligowiec ma zaległe zobowiązania na kwotę 4 milionów złotych. Jak informuje "Dziennik Zachodni" jest to efekt zawierania przez klub podwójnych kontraktów z pracownikami.
Osoby pracujące w klubie przy ulicy Bukowej, zawierały umowy nie tylko ze spółką, ale także z Fundacją Sportowe Katowice, co pozwoliło zaoszczędzić dużo pieniędzy.
Do nielegalnego procederu miało dochodzić w latach 2014-2019, gdy funkcję prezesa katowickiego klubu sprawowali następująco: Wojciech Cygan, Marcin Janicki i Marek Szczerbowski.
Klub nie przyznaje się do winy i złoży odwołanie do sądu.
- Emitent uważa, że stanowisko organu rentowego jest błędne i winno zostać skorygowane w toku sądowej kontroli. Wobec powyższego Spółka podejmie kroki przewidziane przepisami prawa i złoży do Sądu odwołania od ustaleń kontroli ZUS - czytamy w raporcie ZUS opublikowanym w "Dzienniku Zachodnim".
-

AktualnościKto sędziuje spotkanie USA - Australia? Poznaj arbitra tego meczu (19.06.2026)Nowacki / 19 czerwca 2026, 9:18
-


AktualnościKanada - Katar w liczbach. Statystyki ze spotkania (19.06.2026)Nowacki / 19 czerwca 2026, 8:56
-


AktualnościOceny piłkarzy po spotkaniu Szwajcaria - Bośnia i Hercegowina (18.06.2026)Nowacki / 19 czerwca 2026, 8:53
-


AktualnościOceny zawodników po meczu Kanada - Katar (19.06.2026)Nowacki / 19 czerwca 2026, 8:52
-

AktualnościOceny po meczu Czechy - RPA. Sprawdź kto najlepiej zagrał! (18.06.2026)Nowacki / 19 czerwca 2026, 8:52
-

AktualnościStatystyki ze spotkania Czechy - RPA. Pełna analiza spotkania (18.06.2026)Nowacki / 19 czerwca 2026, 8:49




































