Były szef FIFA był tydzień w śpiączce farmakologicznej

FIFA

sports.ndtv.com

Były prezydent FIFA Joseph Blatter pod koniec grudnia przeszedł operację serca. Jak się okazuje – ostatnio był przez tydzień w śpiączce farmakologicznej .

Informacje szwajcarskim mediom przekazała córka Blattera – Corinne. Jednocześnie zapewniła, że stan 84-latka ulega poprawie.

– Tuż przed świętami musiał pójść do szpitala na operację serca, która miała być standardowym zabiegiem. Ale potem wszystko się skomplikowało i sytuacja była niebezpieczna. Łącznie był w śpiączce farmakologicznej ponad tydzień, przestał wówczas reagować – relacjonowała.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Warto zwrócić też uwagę, że Blatter w listopadzie miał potwierdzoną obecność koronawirusa w organizmie. Jednak, zdaniem córki, miał bezobjawowo przejść chorobę.

Blatter to szwajcarski ekonomista i działacz sportowy, prezydent Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej w latach 1998-2015. W związku z aferą korupcyjną w FIFA dostał od Komisji Etyki tej organizacji ośmioletni zakaz działalności w futbolu, który potem skrócony został do sześciu lat. Ponadto usłyszał wiele zarzutów o niewłaściwym zarządzaniu finansowym i oszustwach. Jest zatem wielce prawdopodobne, że olbrzymia presja wpłynęła na stan zdrowia Szwajcara.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.