Były reprezentant Francji zakończył karierę!

imbd.com

Wieloletni gracz Lille oraz 13-krotny reprezentant Trójkolorowych – Rio Mavuba, postanowił zakończyć piłkarską karierę w wieku 34 lat.

 

Ostatnim klubem w karierze 34-letniego pomocnika była Sparta Praga. Po niedawnym wygaśnięciu rocznej umowy z czeskim klubie, urodzony na morzu Francuz o angolskich korzeniach pozostawał bez klubu. Poniedziałkowym wieczorem, Rio Mavuba załączył na Twitterze pożegnalny list, w którym krótko podsumował największe sukcesy i podziękował wszystkim otaczającym go przez lata kariery osobom.

Swoje pierwsze kroki stawiał w Girondins de Bordeaux, gdzie spędził 4 lata w seniorskiej drużynie. W trakcie kariery był także zawodnikiem Villareal, ostatnio Sparty Pragi, jednak największe sukcesy święcił w Lille. Rio Mavuba spędził w Lille blisko dziesięć lat (2008-2017), w międzyczasie zdobywając tytuł mistrza Francji w sezonie 2010-11 i notując ponad 280 występów.

W latach 2004-2014 zaliczył 13 występów w reprezentacji Francji. Był uczestnikiem Mistrzostw Świata 2014. Podczas brazylijskiego turnieju zagrał w grupowym meczu przeciwko Hondurasowi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi