Były dyrektor sportowy ujawnia: Barcelona była bliska pozyskania trzech gwiazd

Barcelona w liczbach

fot. Pixabay.com


Ramon Planes, czyli były dyrektor sportowy FC Barcelony wyznał, że kataloński klub był bliski sprowadzenia na Camp Nou aż trzech gwiazd.

Mowa tu o trzech piłkarzach Serie A – Dusanie Vlahoviciu, Lautaro Martinezie i Manuelu Locatellim. Według Planesa główną przyczyną fiaska transferów była pandemia.

– Lautaro Martinez był bardzo blisko FC Barcelony. Negocjacje zostały rozpoczęte jeszcze wtedy, gdy nie było COVID-19. Odbyliśmy wiele spotkań z jego agentami i dyrektorami Interu, z którymi mieliśmy doskonałe relacje. Później przyszła pandemia i wszystko się zmieniło. Cały futbol uległ ekonomicznym przemianom.

– Dusan Vlahović jest świetnym piłkarzem. Myśleliśmy o jego wypożyczeniu dwa lata temu. Byliśmy tym zainteresowani, ale okazało się, że taki scenariusz nie jest możliwy.

– Manuel Locatelli to idealny zawodnik do stylu FC Barcelony, miał eksplozję talentu w Sassuolo. Byliśmy z nim blisko, ale Juventus ma pewien urok dla włoskich piłkarzy i ostatecznie Locatelli zdecydował się na ten klub.

Planes przybył do Barcy w 2018 roku jeszcze za kadencji Bartomeu. Z klubu odszedł w listopadzie zeszłego roku.

źródło: Gianluca Di Marzio


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.