Buon compleanno Casteddu! Cagliari obchodzi 100. urodziny

facebook.com/cagliaricalcio

Jednokrotny Mistrz Włoch z 1970 roku, Cagliari Calcio świętuje okrągłą i piękną rocznicę stulecia istnienia klubu z Sardynii. 


Cagliari to jeden z bardziej cenionych klubów na Półwyspie Apenińskim i nie tylko. Ekipa, która jednoczy cały region, cały lud malowniczej wyspy Sardynia.

Pół wieku temu Isolani sięgnęli po jedyne w historii Scudetto. Największym bohaterem tamtego okresu był król strzelców Serie A, Luigi Rivia. Ikona klubu i reprezentacji Italii. Najlepszy strzelec Squadra Azzurra ( 35 goli ). Złoty medalista mistrzostw Europy 'Włochy 1968′ oraz wicemistrz świata z mundialu w Meksyku. Tytuł, który został osiągnięty przez Rivię i spółkę 2 lata później. Wspominając sezon 1969/70 nie można również zapomnieć o takich piłkarzach jak Angelo Domenghini czy Sergio Gori, mający swój wkład w triumf Rossoblu. Jako kibic Milanu warto wiedzieć, że pozycji bramkarza bronił wówczas w Cagliari słynny Enrico Albertosi.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Ciekawostką jest, że Prezydent Cagliari, Tommaso Giulini, ujawnił dla Sky Sport, że ​​zadzwonił do Massimiliano Allegriego z zapytaniem czy nie chciałby poprowadzić zespołu z Sardynii.

Pod koniec stycznia wykonałem nieco szalony telefon, aby zaoferować Maxowi posadę trenerską, wiedząc, że i tak jest to niemożliwe. Massimiliano odpowiedział, że jego następna przygoda będzie za granicą, nawet jeśli byłby zafascynowany propozycją Cagliari na stulecie. Zanim zadzwoniłem, wiedziałem, że będzie to bardzo trudne – podkreśla właściciel.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.