Bundesliga: zwycięstwo Eintrachtu

W ostatnim sobotnim spotkaniu 23. kolejki niemieckiej Bundesligi Eintracht Frankfurt pokonał przed własną publicznością Hamburger SV 2:1. Goście mecz kończyli w dziesięciu.

Wynik spotkania już w 12. minucie otworzył Alexander Meier. Wyrównującą bramkę w doliczonym czasie gry pierwszej połowy zdobył Zoltan Stieber. Dla węgierskiego pomocnika była to trzecia bramka w szóstym wiosennym spotkaniu. Dziewięć minut po zmianie stron wynik spotkania na 2:1 ustalił Alexander Meier, dla którego było to szesnaste trafienie. 32-letni napastnik do Robbena traci tylko jedną bramkę. Goście mecz kończyli w dziesięciu. W 64. minucie Matthias Ostrzolek wyleciał z boiska. 24-letni obrońca gości został ukarany drugą i w konsekwencji czerwoną kartką.

Podopieczni Armina Veha nie przegrali od sześciu spotkań przed własną publicznością. Orły ostatni raz na własnym stadionie ulegli 08.11.2014 roku Bayernowi Monachium (0:4).

28.02.2015, godz. 18:30 Eintracht Frankfurt – Hamburger SV 2:1 (1:1)
Gol1:0 -12′ Alexander Meier (rzut karny)
Gol1:1 -45′ Zoltan Stieber
Gol2:1 -54′ Alexander Meier

zolta-kartka-yellow-cardAlexander Madlung, Lucas Piazon – Matthias Ostrzolek, Jaroslav Drobny, Mohamed Gouaida

czerwona kartka red card64′ Matthias Ostrzolek (za drugą żółtą)