Bundesliga: Podział punktów na Volkswagen Arena

VFL Wolfsburg zremisował u siebie 1:1 z beniaminkiem Hannoverem 96. Augsburg i Mainz odnieśli premierowe zwycięstwa w tym sezonie.

W Wolfsburgu od pierwszych minut zadebiutował Origi, który został wypożyczony z Liverpoolu, natomiast Błaszczykowski nie znalazł się w kadrze meczowej. Pierwszą akcję wyprowadzili zawodnicy Hannoveru, Harnik dośrodkował z prawej strony do Jonathasa, a ten strzelił obok bramki. W odpowiedzi Wolfsburg, Didavi dograł piłkę do Origiego, ale debiutant przestrzelił. Z minuty na minutę coraz bardziej rozkręcali się gospodarze, tak jak Origi, który coraz śmielej atakował bramkę Hannoveru. Wyśmienitą okazję mieli w 35. minucie Origi zagrał świetną piłkę do Gomeza, ten znalazł się sam na sam z Tschaunerem, ale Niemiec  nie trafił w piłkę, co jeszcze okupił kontuzją i musiał opuścić boisko. Drugą połowę świetnie zaczął Hannover. Felix Klaus minął Williama i oddał strzał z 7. metra, ale świetnym refleksem popisał się Casteels. W odpowiedzi Wolfsburg, tak jak w pierwszej połowie, tym razem jednak skutecznie. Didavi strzałem z 20. metrów z wolnego strzelił pierwszego gola na Volkswagen Arena. Wolfsburg był bardzo bliski podwyższenia prowadzenia. Najpierw po podaniu od Origiego, Didavi w znakomiej sytuacji posłał piłkę nad poprzeczką, a potem , tym razem Didavi dograł do Guilavogui, a ten strzelił wprost w golkipera Hannoveru. Gdy wydawało się, że Hannover, już z Wolfsurga nic nie wywiezie. Harnik najlepiej odnalazł się w polu karnym i strzałem z piętki zakładając “siatkę” Knoche i Casteelsowi dorównał. Wolfsburg  nie wykorzystał dogodnych sytuacji na podwyższenie zwycięstwa, i jedynie zremisował.

Mainz pokonał 3:1 Bayer Leverkusen i odniósł swoje premierowe zwycięstwo. Pierwszą bramkę strzelił Kohr, który wyprzedził Brosinskiego i strzałem z 16. metrów pokonał Adlera. Przed przerwą Mainz zdołało wyrównać. Brosinski z lewej strony minął Taha i dośrodkował do Muto, a Japończyk doprowadził do remisu. Po przerwie Mainz zadało kolejny cios. Oztunali dośrodkował z lewej strony z rzutu wolnego , Diallo zdążył musnąć piłkę, tym samym zmylił Leno i wyprowadził zespół na prowadzenie. Na 20. minut przed końcem było 3:1. Oztunali wycofał piłkę do Serdara, pomocnik Mainz pokonał Leno strzałem w prawy dolny róg bramki.

Augsburg wygrało 3:0  z Koln (Olkowski nie znalazł się w kadrze meczowej). W 22. minucie dośrodkowanie Maxa w pole karne,a tam Finnbogason strzałem z głowy otworzył wynik spotkania. Dla Islandczyka to był drugi gol w tym sezonie. Dziesięć minut później było 2:0 i drugiego gola w tym meczu, tym razem z karnego strzelił Finnbogason. Wynik ustalił ponownie napastnik Augsburg, który skompletował hat-tricka.

Wolfsburg 1:1 Hannover 96

52′ Didavi

75′ Harnik

Mainz 3:1 Bayer Leverkusen

22′ Kohr

45+1′ Muto

57′ Diallo

71′ Serdar

Augsburg 3:0 Koln

22′ 32′ 90+1′ Finnbogason