Bundesliga: Wolfsburg zgarnia komplet punktów

W ostatnim sobotnim meczu 28. kolejki Bundesligi VfL Wolfsburg pokonał na wyjeździe Hamburger SV 2:0. Ten wynik oznacza, że “Wilki” umocniły się na 2. miejscu w tabeli, natomiast gospodarze po wygranej Paderbornu znaleźli się w strefie spadkowej z 2 punktami straty do będącego na barażowej pozycji beniaminka i 4 do bezpiecznego 15 Hannoveru.

Wolfsburg wyszedł na prowadzenie już w 10. minucie meczu. Po podaniu Basa Dosta bramkę zdobył Francuz Josuha Guilavogui.
Wynik spotkania na 2:0 ustalił w drugiej połowie (73. min) Daniel Caligiuri. Drugą asystę w tym spotkaniu zaliczył Holender Bas Dost.
Od 88. minuty HSV grał w “10” po tym jak drugą żółtą w przeciągu 3 minut ujrzał obrońca Johan Djourou.

11 kwietnia 2015 – Hamburg (Imtech Arena)

Hamburger SV – VfL Wolfsburg 0:2 (0:1)

GolBramki: Josuha Guilavogui 10′, Daniel Caligiuri 73′,

Sklad składHSV: 15. René Adler – 4. Heiko Westermann, 5. Johan Djourou, 3. Cléber, 22. Matthias Ostrzolek – 21. Valon Behrami, 18. Lewis Holtby, 23. Rafael van der Vaart (62, 27. Nicolai Müller), 20. Marcelo Díaz (46, 19. Petr Jiráček), 8. Ivica Olić – 10. Pierre-Michel Lasogga (72, 9. Maximilian Beister).

Sklad składWolfsburg: 1. Diego Benaglio – 8. Vieirinha, 25. Naldo, 31. Robin Knoche, 34. Ricardo Rodríguez – 23. Josua Guilavogui, 9. Ivan Perišić (77, 17. André Schürrle), 14. Kevin De Bruyne (88, 15. Christian Träsch), 27. Maximilian Arnold, 7. Daniel Caligiuri – 12. Bas Dost.

Żółtażółte kartki: Djourou, Díaz, Olić, Müller – Arnold.
czerwona kartka: Johan Djourou (88. minuta, HSV).
Sedziasędziował: Felix Zwayer.