Bundesliga: Schalke zdobywa pierwszy punkt w tym sezonie

Union Berlin

W meczu 4. kolejki Bundesligi Schalke zremisowało z Unionem Berlin 1:1. Dla drużyny z Gelsenkirchen to pierwszy punkt w tym sezonie.

Gospodarze fatalnie rozpoczęli sezon, po 3 kolejkach nie mieli nawet punktu i zajmowali ostatnie miejsce w tabeli. Union na swoim koncie przed tym spotkaniem miał cztery punkty i plasował się na dwunastej pozycji.

Na pierwszy strzał w tym spotkaniu musieliśmy czekać aż do 17. minuty. Próbę z dystansu podjął Robert Andrich, ale znacznie się pomylił. Ten sam zawodnik chwilę później po raz kolejny kopnął sprzed pola karnego, tym razem z woleja i zdecydowanie lepiej, lecz świetną interwencją popisał się Frederik Rønnow. Gospodarze w pierwszej połowie praktycznie nie zagrozili bramce Unionu i mogą się cieszyć, że goście nie wykorzystali swoich okazji i do przerwy było 0:0.

Początek drugiej połowy to zdecydowana przewaga Unionu, która musiała zakończyć się golem i tak się stało w 55. minucie. Christopher Trimmel dośrodkował w pole karne, tam Marvin Friedrich uprzedził bramkarza Schalke i dał prowadzenie Berlinczykom. Gospodarze rzucili się do ataku, by odrobić straty i udało im się to za sprawą Gonçalo Paciêncii, który pokonał Andreasa Luthe głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Okazję na wyprowadzenie Unionu na prowadzenie miał Marius Bulter, który zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, lecz znacznie się pomylił. Ze strony gospodarzy gola dającego prowadzenie mógł strzelić Matija Nastasić, który główkował na bramkę Berlinczyków jednak zrobił to zbyt słabo i Luthe nie miał problemów ze złapaniem futbolówki. Ostatecznie żadna z drużyn nie znalazła sposobu na golkipeera przeciwinika i wynik końcowy to remis 1:1.

Z remisu bardziej zadowolony może być Union, który dopisał sobie kolejny punkcik i spokojnie zajmuje miejsce w środku tabeli. Schalke chciało zwyciężyć pierwszy raz w sezonie,  udało im się tylko zremisować i awansować na siedemnaste miejsce w tabeli.