Bundesliga: Schalke lepsze od Mainz

facebook.com/S04

W ostatnim meczu 4. kolejki niemieckiej Bundesligi Schalke Gelnsenkirchen pokonało FSV Mainz 2:1. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Andre Breitenreitera awansowali na piąte miejsce w tabeli.

Pierwszą bramkę w spotkaniu strzelił Joel Matip na osiem minut przed końcem pierwszej połowy. Dla 24-letniego reprezentanta Kamerunu było to premierowe trafienie. Długo nie cieszyli się gospodarze z prowadzenia bowiem pięć minut później wyrównał Yunus Malli. Dla 23-letniego pomocnika była to druga bramka (na dodatek, druga pod rząd). Wynik spotkania w 61. minucie ustalił Klaas-Jan Huntelaar. Co ciekawe napastnik reprezentacji Holandii w tym sezonie strzela tylko w wygranych spotkaniach.

W następnej kolejce Mainz zagra już w piątek z Hoffenheim (przed własną publicznością), a Schalke znowu w niedzielę zagra na wyjeździe ze Stuttgartem (godz. 15.30).

13.09.2015, 17:30 Schalke 04 Gelsenkirchen – FSV Mainz 05 2:1 (1:1)
1:0 – Joel Matip (37′)
1:1 – Yunus Malli (42′)
2:1 – Klaas-Jan Huntelaar (61′)
żółte kartki: Joel Matip – Pierre Bengtsson, Danny Latza, Stefan Bell