Bundesliga: Robert Lewandowski nie pomógł z ławki, pierwsza porażka Bayernu od grudnia

fcbayern.com

Robert Lewandowski ze względu na napięty terminarz rozpoczął drugą kolejkę 1. Bundesligi na ławce rezerwowych. Przeciwko TSG 1899 Hoffenheim pojawił się w 57. minucie.

W czwartek ekipa Hansiego Flicka zdobyła Superpuchar Europy, a już za kilka dni może zgarną kolejne trofeum. W środę “Bawarczycy” zmierzą się z Borussią Dortmund w Superpucharze Niemiec (godz. 20:30). A w międzyczasie mistrzowie Niemiec musieli się wybrać do malutkiej miejscowości Sinsheim, gdzie swoje mecze rozgrywa Hoffenheim. A co ciekawe, ostatni raz Lewy rozpoczął spotkanie na ławce w lidze we wrześniu 2018 roku.

Zaskakujący przebieg miała pierwsza odsłona. W 15. minucie Ermin Bicakcić strzałem głową otworzył wynik, a podwyższył chwilę później Munas Dabbur. Tymczasem w 36. minucie Joshua Kimmich zdjął pajęczynę w bramce strzeżonej przez Olivera Baumanna. Wynik na 3:1 podwyższył Andrej Kramarić, po asyście Diadie Samassekou, który ładnie przelobował Davida Alabę. Wcześniej na boisku zameldował się Robert Lewandowski, który zmienił Joshuę Zizkzee. Gwóźdź do trumny wbił z rzutu karnego 29-letni Chorwat, notując w swoim dorobku dublet. Tym samym “Wieśniacy” przerwali znakomitą passę “Gwiazdy Południa” i po 32 meczach bez porażki musieli uznać wyższość rywali.