Bundesliga po 9. kolejce

Po ostatnich spotkaniach grupowych eliminacji Euro 2016 na niemieckie boiska powrócili piłkarze Bundesligi. 9. kolejka nie przebiegała pod znakiem niespodzianek, choć z pewnością blamaż Eintrachtu, na własnym stadionie w spotkaniu z M’gladbach, trzeba rozpatrywać w kategorii zaskoczenia. W innych interesujących meczach Schalke okazało się lepsze od Berlińczyków, a Hamburg zremisował bezbramkowo z Aptekarzami z Leverkusen.

Schalke – Hertha

Potyczka Herthy z piłkarzami z Gelsenkirchen rozpoczęła się dla nich źle już w 18. minucie. Wówczas to czerwoną kartkę za ostry faul otrzymał Ibisević. Gospodarzom wystarczyło kilka minut, by w najlepszy możliwy sposób wykorzystać przewagę liczebną na placu gry. W 27. minucie Howedes skorzystał z dogrania Geisa i Die Knappen mogli cieszyć się z prowadzenia. Mimo, że miejscowi mieli przewagę w grze, nie umieli jej wykorzystać. Ich niezdarność spowodowała stratę gola. W 73. minucie Kalou wyrównał i na Veltins-Arena zapanowała cisza. Schalke nadal walczyli, a ich wola odniesienia zwycięstwa przyniosła oczekiwany skutek. W doliczonym czasie gry  Sane dograł do Meyera, a ten zdobył bramkę na 2:1. Dzięki wygranej Die Knappen umocnili się na trzeciej pozycji w tabeli. Hertha z 14 punktami na koncie zajmuje piąta lokatę.

Eintracht – M’gladbach

Niesamowita seria, bezkompromisowych w tym sezonie Źrebaków, trwa nadal. Rozgrywki rozpoczęli bowiem od pięciu porażek, by następnie odnieść cztery victorie. Czwarta, odniesiona we Frankfurcie, była wyjątkowo okazała. Przyjezdni roznieśli Eintracht 5:1, a strzelanie w 16. minucie rozpoczął Raffael. Nic nie zapowiadało klęski miejscowych, gdy z rzutu karnego wyrównał Meier, a wynik po 45 minutach brzmiał 1:1. Najgorsze dla Die Adler nadeszło w drugiej części gry. Szybko, bo już w 51. minucie, na prowadzenie gości wyprowadził Dahoud. Kilka chwil później podwyższył je Raffael. Dzieła zniszczenia dokonał Hahn, którego dwie bramki, z 82. i 90. minuty, pogrążyły Eintracht. Po zwycięstwie Źrebaki meldują się już na 10. miejscu, zaś Frankfurt jest dopiero 13.