Fortuna 1. liga: Podział punktów w Legnicy

W meczu 9. kolejki Fortuna 1. ligi, Miedz Legnica zremisowała 1:1 (0:0) z Puszczą Niepołomice.

Na pierwszą groźną akcję w tym meczu musieliśmy poczekać nieco ponad 10. minut. Z woleja uderzał Tront i z trudem piłkę nad poprzeczkę przerzucił Kobylak. Była to jedyna groźna sytuacja bramkowa w pierwszej połowie, w której stroną dominującą była Miedz. Pomimo optycznej i statystycznej przewagi, legniczanom nie udało się pokonać dobrze dysponowanego w tym meczu Kobylaka. W 50. minucie kibice zgromadzeni na stadionie im. Orła Białego mieli powody do zadowolenia. Zza pola karnego uderzał Joan Roman, piłka odbiła się od słupka i ugrzęzła w siatce. Radość gospodarzy nie trwała długo. Osiem minut później bramkę wyrównującą zdobył Michał Czarny, pokonując bramkarza strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Dziesięć minut później Puszcza mogła, a nawet powinna objąć prowadzenie. Po indywidualnej akcji strzał oddał Tomalski, ale świetną interwencją popisał się Hewelt. W 77. minucie kolejną groźną akcję Puszczy zatrzymał 24-latek z Gdyni. Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Roman uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego, ale dobrą interwencją popisał się Kobylak. Finalnie, wynik nie uległ zmianie i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 1:1.