Bundesliga: Niespodzianka w Gelsenkirchen

W pierwszym niedzielnym meczu 27. kolejki niemieckiej Bundesligi doszło do niespodzianki. Miejscowe Schalke przegrało 0:3 z Augsburgiem.

Obie ekipy restart rozgrywek zaczęli od porażki, jednak to klub z Bawarii był bliżej punktu (Schalke przegrało 4:0, a Augsburg 1:2 tracąc gola w doliczonym czasie gry). Nic dziwnego, że trenerzy na dzisiejsze mecz dokonali korekt w składach. W ekipie gospodarzy w miejsce Ramana pojawił się Gregoritsch, a szkoleniowiec gości zrobił dwie zmiany (Carlos Gruezo i Felix Uduokhai zamiast Suchego oraz Baierego).
Lepiej w mecz weszli goście, którzy już w szóstej minucie wyszli na prowadzenie. Wynik spotkania z około 25-metra, bezpośrednio z rzutu wolnego otworzył Eduard Lowen. Dwa kolejne trafienia padły po zmianie stron, a strzelcami zostali jokerzy – Noah-Joel Sarenren-Bazee (siedemnaście minut po wejściu na boisko) oraz Sergio Cordova (osiem minut po zmianie). Dla gości jest to pierwsza wygrana po sześciu spotkaniach bez wygranej, a biało-niebiescy rozegrali dziewiąty kolejny mecz bez zwycięstwa.

W następnej serii spotkań, która zostanie rozegrana w środku tygodnia, Schalke pojedzie na mecz do Dusseldorfu, a Augsburg podejmować będzie czerwoną latarnię ligi Paderborn. W tabeli Schalke z 37 punktami zajmuje ósme miejsce, a Augsburg z 30 punktami jest dwunasty.

24.05.2020, godz. 13:30 FC Schalke 04 Gelsenkirchen – FC Augsburg 0:3 (0:1)