Bundesliga: Lewandowski znowu strzela! Bayern traci punkty z beniaminkiem

Lewandowski

Mało kto spodziewał się, że będziemy świadkami tylu emocji na Allianz Arena w poniedziałkowy wieczór.

Arminia Bielefeld narobiła sporo problemów Bayernowi Monachium. Beniaminek zaskoczył gospodarzy, prowadząc w 37. minucie już 2:0. Najpierw Michel Vlap, a następnie Amos Pieper wpisali się na listę strzelców. Po minach piłkarzy gości można było wyczytać, że sami byli zaskoczeni przebiegiem spotkania. Sygnał do walki Bayernowi dał Robert Lewandowski. Polak efektownie strzelił w 48. minucie.

Bayern złapał kontakt, ale tylko na chwilę. Szybko odpowiedział Christian Gebauer. Gospodarze nie składali broni. Kilkukrotnie interweniował Stefano Ortega, skapitulował w 57. minucie po trafieniu Corentina Tolisso. Natomiast w 70. minucie idealnie do piłki dopadł Alphonso Davies wyrównał po płaskim strzale przy słupku i “Bawarczycy” wrócili z dalekiej wyprawy. Arminia mogła ponownie zaskoczyć rywali, kwadrans przed końcem Sergio Cordova pokonał Manuela Neuera. Był jednak na pozycji spalonej wychodząc do podania. Ostatecznie Bayern zremisował 3:3.